DataLife Engine > Україна > Влада хоче розколоти суспільство, - Полохало

Влада хоче розколоти суспільство, - Полохало


20.05. Разместил: yuriy
Заяви урядовців щодо написання спільних підручників для України і Росії є провокативними і загрожують розколоти суспільство.

Про це сьогодні на брифінгу у Верховній Раді заявив міністр освіти і науки опозиційного уряду, член БЮТ Володимир Полохало, повідомляє прес-служба БЮТ.

За його словами, ініціатива щодо переписування підручників та створення спільного підручника з історії належить російським політикам, зокрема російському політтехнологу Сергію Маркову.

Володимир Полохало наголосив, що опозиційний уряд вважає такі дії недопустимими.

За його словами, з урахуванням того, що в Росії не поділяють думку українських науковців щодо складних періодів української історії, опозиційний уряд розцінює це як спробу нав'язати власне бачення історії України очима російських офіційних осіб.

«Це є маніпулювання історичною свідомістю. Це експансія в українську історичну свідомість, і це не допустимо», - сказав Володимир Полохало.

Він відзначив, що українські вчені і історики проти того, щоб за них писали історію в іншій країні.

Полохало також назвав подібні заяви з боку діючого уряду лукавством, оскільки минулої середи перший віце-прем’єр-міністр Клюєв у парламенті, відповідаючи на запитання про те, хто писатиме історію Україні, заявив, що її писатимуть українські історики.

«Такі заяви є провокативними і сприяють розколу нашого суспільства», - підкреслив Полохало.

Він також повідомив, що опозиція розроблятиме відповідні законопроекти щодо проведення конкурсу з розробки підручників з історії українськими вченими.

Вернуться назад