DataLife Engine > Україна > Дмитро Кулеба: Дипломатія працює та стримує агресивні наміри Росії

Дмитро Кулеба: Дипломатія працює та стримує агресивні наміри Росії


09.02. Разместил: yuriy
Дипломатія продовжує працювати та знижувати ризики військового загострення, а широка світова коаліція партнерів вже втілює всі три рівні запропонованого Україною у листопаді комплексного пакета стримування Росії. Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в ефірі одного з телеканалів.

«Дипломатія працює та стримує агресивні наміри Росії. Коли я був у листопаді в Європейському Союзі, я сказав партнерам, що нині нам потрібен комплексний пакет стримування Росії. Ми запропонували три елементи: активну дипломатію, жорсткі санкції та військову допомогу Україні. За ці кілька місяців ми всі ці три ключові завдання вирішили», — наголосив Дмитро Кулеба.

Міністр підкреслив щодо першого рівня пакета стримування, що активна дипломатія цих днів та тижнів вже діє і перетворила Київ на центр міжнародної політики. Щодо другого рівня, він повідомив про завершення підготовки санкцій США та європейських союзників.

«Санкції вже є, Росія знає, що вони є, і Росія знає, що вони важкі. Важливий нюанс: навіть після того, як цю ескалацію вдасться врегулювати, підготовлений пакет санкцій залишиться і висітиме як дамоклів меч над Росією і надалі», — зауважив Міністр.

Дмитро Кулеба резюмував, що третій рівень пакета стримування, військова допомога Україні, також активно втілюється. Свідченням цьому є понад тисяча тонн безпекової допомоги, оборонної зброї, обладнання та амуніції, які вже надійшли до України від партнерів.

«Це не та реакція, на яку очікував Путін, і все це працює як потужний фактор стримування», — підсумував Міністр.

Вернуться назад