DataLife Engine > Україна > У Києві під час спецоперації СБУ затримано організаторів потужного конвертаційного центру

У Києві під час спецоперації СБУ затримано організаторів потужного конвертаційного центру


23.08. Разместил: yuriy
Як стало відомо Інтернет-виданню Рупор Житомира, співробітники управління Служби безпеки України у Черкаській області спільно з працівниками прокуратури припинили протиправну діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, яке надавало послуги з конвертації коштів.

За інформацією Прес-центру СБ України, у результаті проведеної у Києві спецоперації під час передачі 230 тис. грн. готівки затримано трьох приватних підприємців: двох черкащан та киянина. Під час обшуку в приміщеннях, які використовувалися для протиправної діяльності, вилучено ще близько 570 тис. грн.., бланки та печатки фіктивних підприємств.

Встановлено, що зловмисники у Черкасах та одному з районних центрів області для прикриття злочинної діяльності створили чотири приватних підприємства, а також залучили низку фіктивних та діючих комерційних структур Києва, Дніпропетровська тощо, які займалися мінімізацією та ухиленням від сплати податків і незаконним переведенням безготівкових коштів у готівку шляхом проведення безтоварних операцій.

Організатори конвертаційного центру знімали готівку з банківських рахунків та передавали разом із фальсифікованими бухгалтерськими документами «замовникам». Комісія за їхні послуги становила від двох з половиною до чотирьох відсотків від заявленої суми конвертації.

За попередніми підрахунками, впродовж 2008-2010 років спритники перевели до тіньового сектору економіки більше чотирьохсот мільйонів гривень.

За матеріалами СБУ прокуратура Черкаської області стосовно вказаних осіб порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч.2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Нині триває досудове слідство.

Вернуться назад