DataLife Engine > Україна > Нацполіція та СБУ викрили корупційні схеми ухилення від мобілізації у двох регіонах держави

Нацполіція та СБУ викрили корупційні схеми ухилення від мобілізації у двох регіонах держави


02.12. Разместил: yuriy

У столиці правоохоронці викрили посадовця, який пропонував чоловікам призовного віку «допомогу» в оформленні фіктивних документів, які давали право уникнути призову. Також на Закарпатті правоохоронці викрили двох чоловіків, які організували незаконну схему переправлення військовозобов’язаних через кордон до Румунії. 


Так, у Києві викрили 37-річного посадовця, який пропонував чоловікам призовного віку «допомогу» в ухиленні від призову. Зловмисник переконував «клієнтів», що має вплив на співробітників  районного ТЦК та посадових осіб інших державних органів, які допоможуть оформити фіктивні документи. Вартість своїх «послуг» фігурант оцінював від 5 000 до 10 000  доларів.


До злочинної діяльності він долучив 59-річний чоловік. В обов’язки спільника  входило супроводження клієнтів на всіх етапах реалізації незаконної схеми.


Організатора затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України в момент отримання ним коштів від «клієнта». Під час обшуку правоохоронці вилучили в нього 7 000 доларів неправомірної вигоди, документацію та мобільний телефон.


Слідчі повідомили посадовцю та його спільнику про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України – одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.


Водночас на Закарпатті правоохоронці викрили двох чоловіків, які організували   незаконну схему з переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон поза межами офіційних пунктів пропуску. 


Зловмисників викрили під час чергової спроби незаконно переправити «клієнта». За свої послуги організатори отримали 7 000 доларів.


Вилучено речові докази: рацію, яку зловмисники використовували для координації дій, мобільні телефони, систему відеоспостереження з трьома камерами тощо.


Обох фігурантів затримано в порядку статті 208 КПК України, їх поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Слідчі, за процесуального керівництва Мукачівської окружної прокуратури, повідомили чоловікам про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України — незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене з корисливих мотивів. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 9 років.

Вернуться назад