DataLife Engine > Україна > Зловживання під час гуманітарного розмінування: поліція перевіряє дії держустанови та приватних компаній

Зловживання під час гуманітарного розмінування: поліція перевіряє дії держустанови та приватних компаній


19.01. Разместил: yuriy

Йдеться про можливі зловживання під час виконання робіт із гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель, які фінансувалися за рахунок бюджетних коштів у межах державної програми компенсації витрат.


За оперативними даними, службові особи однієї з державних установ у сфері гуманітарного розмінування уклали договір із приватним підприємством на проведення робіт із розмінування сільськогосподарських угідь загальною площею 1 722 гектари, які використовувало аграрне підприємство.


Для виконання договору підрядна організація залучила низку субпідрядних структур. Водночас, за оперативними даними, фактичні обсяги проведеного розмінування могли не відповідати відомостям, зазначеним у планах робіт, актах виконаних робіт та звітах про їх завершення. До службової документації вносилися дані про повне та якісне виконання робіт, тоді як належний контроль за їх фактичним проведенням та результатами не здійснювався.

Читайте також: У Бердичеві судитимуть підприємця, який привласнив понад 711 тис. грн під час ремонту котелень у навчальних закладах - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/235103-u-berdichev-suditimut-pdpriyemcya-yakiy-privlasniv-ponad-711-tis-grn-pd-chas-remontu-kotelen-u-navchalnih-zakladah.html


На підставі оформлених документів на рахунок приватного підприємства було перераховано 129 мільйонів гривень бюджетних коштів.


У межах досудового розслідування слідчі Головного слідчого управління Національної поліції спільно з оперативними працівниками Департаменту стратегічних розслідувань провели 29 обшуків за місцями здійснення господарської діяльності та проживання фігурантів кримінального провадження на території Київської, Харківської, Чернігівської областей та міста Києва. Під час слідчих дій вилучено документи, носії інформації та інші речові докази, що мають значення для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення.


Кримінальне провадження розслідується за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України — зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.


Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Вернуться назад