DataLife Engine > Україна > Додаткові дотації постраждалим від війни громадам: Уряд затвердив Порядок надання у 2026 році

Додаткові дотації постраждалим від війни громадам: Уряд затвердив Порядок надання у 2026 році


29.01. Разместил: yuriy


28 січня Кабінет Міністрів України затвердив Порядок та умови надання у 2026 році додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації (далі – Порядок), проект якого розробив Мінфін.

Рішення Уряду визначає чіткий механізм надання такої дотації та спрямоване на підтримку фінансової спроможності громад, які втрачають ресурсний потенціал своїх бюджетів через повномасштабне вторгнення російської федерації, і забезпечення безперервного виконання ними базових повноважень органів місцевого самоврядування.

Читайте також: Відкриття Центру психосоціальної підтримки у Бердичеві - https://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/235543-vdkrittya-centru-psihosocalnoyi-pdtrimki-u-berdichev.html


Обсяги фінансування

У Державному бюджеті України на 2026 рік за відповідною бюджетною програмою передбачено 30,4 млрд грн, з яких:

12,7 млрд грн уже розподілено між місцевими бюджетами;
17,7 млрд грн становить нерозподілений залишок, який буде спрямований місцевим бюджетам відповідно до затверджених Порядку та умов протягом року.
Як розподілятиметься дотація?

Порядком передбачено щоквартальний розподіл додаткової дотації у 2026 році з урахуванням фактичних надходжень до відповідних бюджетів, зокрема:

для місцевих бюджетів (крім бюджету м. Києва та бюджетів тимчасово окупованих територій) — з урахуванням надходжень податку на доходи фізичних осіб (ПДФО);
для місцевих бюджетів прифронтових територій (крім тимчасово окупованих) – з урахуванням надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та єдиного податку;
для обласних бюджетів – з урахуванням надходжень податку на прибуток підприємств.
Довідково

Постанова Уряду розроблена на виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» та з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України щодо розподілу додаткової дотації між місцевими бюджетами за визначеними Урядом критеріями.

Документ визначає механізм надання коштів, напрями їх спрямування, формули розрахунку обсягів дотації та інші особливості її надання у 2026 році.

Головним розпорядником коштів додаткової дотації визначено Міністерство фінансів України.

Вернуться назад