DataLife Engine > Україна > До 7 років ув’язнення засуджено харків’янина, який за $13400 організував втечу військовозобов’язаного до Молдови

До 7 років ув’язнення засуджено харків’янина, який за $13400 організував втечу військовозобов’язаного до Молдови


01.04. Разместил: yuriy

Прокурори у суді довели вину 44-річного мешканця Харкова, який організував схему незаконного переправлення чоловіка призовного віку через державний кордон.

Встановлено, що у жовтні 2024 року харків’янин запропонував чоловіку допомогу у виїзді з України. Ділок провів йому детальний інструктаж, запевняючи, що має впливових спільників, які забезпечать безпечне перевезення. Спочатку «клієнта» мали відвезти до Вінниці, заселити на кілька днів до готелю, щоб дочекатися «слушного моменту», а звідти — переправити до Молдови.

Вартість такої «послуги» харків’янин оцінив у 13 400 доларів США, частину з яких нібито мав передати своєму «керівнику» та водіям.

У листопаді 2024 року правоохоронці затримали ділка у порядку ст. 208 КПК України у селищі Солоницівка Харківського району після отримання обумовленої суми коштів. За клопотанням прокурора йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У судовому засіданні обвинувачений визнав вину частково.

Водночас суд, всебічно, повно та об’єктивно дослідивши докази, надані стороною обвинувачення, визнав доводи прокурорів обґрунтованими та підтвердженими матеріалами кримінального провадження.

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Дергачівської окружної прокуратури Харківської області чоловіка визнано винним в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництві такими діями та сприянні їх вчиненню порадами, вказівками, вчинених за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Дергачівський районний суд Харківської області призначив йому покарання у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права займатися підприємницькою діяльністю, пов’язаною з перевезенням товарів чи пасажирів через державний кордон України строком на 3 роки та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування проводили слідчі СВ ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу співробітників Управління міграційної поліції ГУНП в Харківській області та Східного регіонального управління (з оперативно-розшукової діяльності) Державної прикордонної служби України.

Нагадаємо, що раніше у Харкові прокурори викрили 28-річного бармена, який за 17 тис. доларів пропонував військовозобов’язаному організувати незаконну втечу до Румунії, гарантуючи «домовленості» на кордоні. Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 та ч. 2 ст. 369-2 КК України. Він перебуває під вартою.


Вернуться назад