DataLife Engine > Україна > Прокуратура вимагає повернути громаді землі прибережної смуги Сіверського Дінця, незаконно передані у приватні руки

Прокуратура вимагає повернути громаді землі прибережної смуги Сіверського Дінця, незаконно передані у приватні руки


02.04. Разместил: yuriy

Чугуївська окружна прокуратура Харківської області подала до суду два позови щодо повернення у власність територіальної громади земельних ділянок водного фонду загальною вартістю близько 1 млн грн. Йдеться про землі, розташовані в межах прибережної захисної смуги річки Сіверський Донець, які опинилися у приватній власності всупереч закону.

Прокурори встановили, що у 2019 році в Державному земельному кадастрі були зареєстровані дві ділянки площею по 0,1 га, відведені в приватну власність для зведення будинків. Попри те, що такі землі не можуть передаватися у приватну власність, право власності на них було оформлено на підставі рішень органу місцевого самоврядування, які фактично ніколи не ухвалювалися. Уже через місяць після внесення до кадастру ці ділянки були перепродані іншим особам.

Відповідно до земельного законодавства, землі прибережних захисних смуг вздовж річок належать до земель водного фонду та повинні перебувати у власності громади. Отже, вибуття цих ділянок із власності територіальної громади відбулося незаконно та поза волею її законного власника.

Наразі прокуратура в суді забезпечила арешт вказаних земельних ділянок, щоб запобігти подальшим маніпуляціям із ними.

Подальшу долю ділянок вирішуватиме суд. Прокуратура й надалі вживатиме заходів для недопущення незаконного вибуття земель водного фонду.



Вернуться назад