DataLife Engine > Україна > Держкомтелерадіо: У конкурсі журналістських робіт взяли участь 1355 авторів

Держкомтелерадіо: У конкурсі журналістських робіт взяли участь 1355 авторів


27.04. Разместил: yuriy



Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко взяв участь у церемонії нагородження переможців XVI Всеукраїнського конкурсу «Я — журналіст!», яка відбулась 24 квітня в Національній спілці журналістів України. Цьогорічна тема конкурсу — «Пам’ятатиму»: про людей і події, які не можна забути.

У конкурсі взяли участь 1355 авторів з усієї України — діти, студенти, вчителі, які подали роботи про війну, втрати, окупацію та пам’ять. Наймолодшому учаснику — 9 років, найстаршій — 75.

На церемонію до Києва приїхали переможці з прифронтових і деокупованих територій, зокрема з Харківської, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, щоб особисто отримати відзнаки та поділитися своїми історіями.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко наголосив на документальній цінності конкурсних робіт.

«Кожне з цих оповідань, кожен з цих нарисів — це документ, який буде звинувачувати Путіна і його росію», – сказав Олег Наливайко.

Він також порушив тему майбутнього професії в епоху штучного інтелекту, навівши тезу нещодавнього глобального форуму у Кейптауні: журналістика перестає бути «про виробництво контенту» і стає «про виробництво смислів і довіри».

«Головною цінністю стає здатність пояснити процеси, взяти на себе відповідальність», — підкреслив він.

Гранпрі отримала студентка Софія Дмитрієва за роботу, присвячену одеському історику Сергію Гуцалюку, який нині захищає Україну на фронті російсько-української війни.

Серед переможців — педагоги і діти з прифронтових та деокупованих територій. Вчителька з Харківської області Ірина Козирькова описує утримання в неволі окупантами, Тетяна Гавага із Запорізької — перші тижні повномасштабної війни, Віра Усцова з Луганщини — зруйновану школу й захоплений дім. Оксана Маркова з Херсонщини розповідає про дистанційне навчання в окупації як форму щоденного опору.

Як зазначив Голова НСЖУ Сергій Томіленко, конкурс став справжнім майданчиком для документування живої пам’яті про війну.

Переможці отримали книги в рамках акції «Українським дітям — українську книгу», яка з перших днів війни зібрала понад мільйон книжок для дітей-переселенців у Європі та шкіл в Україні.

Вернуться назад