DataLife Engine > Україна > У Харкові затримано посадовицю виконавчої служби та її посередника, які «продавали» закриття проваджень і зняття арешту

У Харкові затримано посадовицю виконавчої служби та її посередника, які «продавали» закриття проваджень і зняття арешту


06.05. Разместил: yuriy

Правоохоронці викрили заступницю начальника одного з відділів державної виконавчої служби у місті Харкові Харківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, яка за гроші «вирішувала питання» щодо зняття обтяжень із нерухомості.

За даними слідства, у квітні 2026 року вона висунула вимогу представнику спадкоємця квартири надати 1 тис. доларів США за закриття виконавчих проваджень та зняття арешту з вказаного помешкання. Частина коштів мала піти на погашення офіційних заборгованостей, а решта — їй до кишені.

До схеми службовиця як посередника залучила директора філії держпідприємства, яке спеціалізується на реалізації арештованого майна та тісно взаємодіє з органами виконавчої служби.

Посадовиця розробила поетапний план, за яким «клієнт» спочатку мав сплатити борги, а вже потім надати їй неправомірну вигоду. Посередник надав «замовнику» вказівки щодо порядку та послідовності дій і умов подальшої передачі коштів.

Після сплати заборгованостей у межах виконавчих проваджень представник спадкоємця надіслав ділкам підтверджуючі документи. 1 травня на вимогу службовиці він віддав решту суми — 23 тис. гривень — директору держпідприємства. Той передав частину коштів виконавиці, а решту лишив собі.

1 травня правоохоронці затримали посадовицю та її посередника у порядку ст. 208 КПК України.

За процесуального керівництва Дергачівської окружної прокуратури Харківської області жінці повідомлено про підозру за фактом одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення в інтересах того, хто надає таку вигоду, дій з використанням наданої їй влади та службового становища, поєднаного з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Чоловіку інкриміновано пособництво у вчиненні вказаного злочину (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК).

За клопотанням прокурора суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Вирішується питання щодо відсторонення виконавиці від займаної посади.

Досудове розслідування проводять слідчі СВ ВП № 3 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Харківській області.

Примітка. Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду.

Вернуться назад