DataLife Engine > Україна > У межах Планів стійкості Уряд проведе конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей
У межах Планів стійкості Уряд проведе конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей22.05. Разместил: yuriy |
|
Уряд ухвалив рішення про проведення конкурсу на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у межах Планів стійкості та визначив умови його проведення. Про це повідомила Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко. «Мета — посилити стійкість енергосистеми та покрити дефіцит потужності після російських атак на енергетичну інфраструктуру. Нові потужності будуватимуть у регіонах, де потреба є найбільшою», — наголосила Очільниця Уряду. Зокрема, це стосується таких регіонів: - Київська та Черкаська області — 250 МВт - Сумська, Харківська та Полтавська області — 872 МВт - Дніпропетровська область — 100 МВт - Одеська область — 100 МВт. За словами Юлії Свириденко, подати конкурсні пропозиції можна буде протягом трьох місяців після оголошення конкурсу Міністерством енергетики. Для учасників передбачений стимулюючий механізм: плата за послугу із забезпечення розвитку генеруючих потужностей становитиме до 27,92 євроцента за 1 кВт*год. протягом 5 років після введення об’єкта в експлуатацію. Максимальний строк введення нових потужностей в експлуатацію — до 20 місяців. Також встановлені вимоги щодо інженерного захисту енергооб’єктів. «Продовжуємо системно нарощувати розподілену та резервну генерацію в межах підготовки до наступного опалювального сезону і нових енергетичних викликів», — підкреслила Прем’єр-міністр. Вернуться назад |