DataLife Engine > Україна > Став на службу до ворога в Маріуполі: засуджено колишнього оперуповноваженого
Став на службу до ворога в Маріуполі: засуджено колишнього оперуповноваженого22.05. Разместил: yuriy |
|
Прокурори довели, що колишній оперуповноважений ГУНП в Донецькій області, який пропрацював у лавах Національної поліції майже два роки, після початку повномасштабного вторгнення рф звільнився зі служби та залишився в окупованому Маріуполі. Чоловік добровільно пішов на співпрацю з ворогом і обійняв посаду «врио оперуполномоченного сектора уголовного розыска жовтневого районного отдела мариупольского городского управления мвд днр» одного з так званих райвідділів міста. Псевдополіцейський брав участь у публічних заходах, організованих проросійськими медіа на підтримку дій держави-агресора, чергував на блокпостах разом із російськими військовими. Коли мешканці Маріуполя намагалися евакуюватися з підконтрольного ворогу міста, він зупиняв цивільних та автомобілі, перевіряв документи й розпитував людей про маршрути їх пересування. У червні 2022 року його призначили на нову посаду — «участкового инспектора полиции» того ж незаконно створеного правоохоронного органу та присвоїли звання «капітана поліції». За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури колишнього працівника поліції визнано винним у колабораційній діяльністі (ч. 5 ст. 111-1 КК України). та засуджено до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими й адміністративно-господарськими функціями в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних установах і організаціях, а також у правоохоронних органах строком на 15 років. Спеціальне досудове розслідування здійснювалось ТУ ДБР, розташованим у місті Краматорську. Оскільки засуджений перебуває у розшуку, судовий розгляд здійснювався за процедурою «in absentia». Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту його фактичного затримання. Вернуться назад |