DataLife Engine > Україна > Брехав про пережитий полон і працював на ворога: на Сумщині засуджено посадовця
Брехав про пережитий полон і працював на ворога: на Сумщині засуджено посадовця11.06. Разместил: yuriy |
|
Засуджений — колишній заступник голови однієї з територіальних громад Сумщини.
Прокурор довів у суді, що спецслужби рф завербували його ще до початку повномасштабного вторгнення. У перші дні війни посадовець виїхав до росії, зімітувавши своє викрадення окупантами. По поверненню до громади завербований збрехав, нібито звільнився з російського полону, та влаштувався в місцеву агрофірму. Під виглядом робочої необхідності він їздив по прикордонній території, збираючи персональні дані командирів військових частин та очільників місцевих громад. Правоохоронці затримали обвинуваченого під час спроби передати ворогу геолокації декількох підрозділів Сил оборони. У чоловіка вилучили мобільний телефон, який він використовував для фотофіксації об’єктів та комунікації з фсб. За публічного обвинувачення Сумської обласної прокуратури у взаємодії з Конотопською окружною прокуратурою чоловіка визнано винним у вчиненні державної зради в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України) та засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, окрім житла. У суді свою провину чоловік не визнав, пояснюючи спілкування з ворогом страхом за своє життя і родину. На рішення суду чекав під вартою. Досудове розслідування здійснювалось слідчими Управління СБУ в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури. Вернуться назад |