DataLife Engine > Україна > Транслює російську пропаганду на ТОТ: засуджено власницю телерадіокомпанії
Транслює російську пропаганду на ТОТ: засуджено власницю телерадіокомпанії17.06. Разместил: yuriy |
|
Власницю херсонського телеканалу засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за ведення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором (ч. 6 ст. 111-1 КК України). Також її позбавлено права обіймати посади в органах влади та займатися журналістською діяльністю строком на 15 років. Прокурори довели в суді, що засуджена — бенефіціарна власниця телеканалу, який працював на Херсонщині з 2005 року. Після окупації трансляція не припинилася, однак з квітня 2022 року матеріали дедалі більше відображали інтереси окупаційної адміністрації. Наприкінці квітня засуджена особисто взяла компліментарне інтерв'ю в так званого «губернатора» Херсонщини — розмова велася російською мовою, гість був підписаний як «глава военно-гражданской администрации». Після цього тональність матеріалів остаточно змінилася: збройна агресія подавалася як «громадянський конфлікт», російські військові ставали «ополченцями» та «ввічливими людьми», окупаційна адміністрація — «новою владою». Знімальні групи виїжджали на місця обстрілів з дозволу російських військових. З літа до осені 2022 року канал мовив на російському супутнику. Вирок ухвалено заочно. Спеціальне досудове розслідування здійснювало УСБ України в Херсонській області за підтримання публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду. Нагадаємо, нещодавно на Херсонщині підозру отримав відеооператор ТРК «Таврія», який знімав пропагандистські сюжети. Вернуться назад |