DataLife Engine > Україна > Уряд запускає нову програму підтримки аграріїв для закупівлі українських добрив та збільшує компенсації на меліорацію
Уряд запускає нову програму підтримки аграріїв для закупівлі українських добрив та збільшує компенсації на меліорацію19.06. Разместил: yuriy |
|
Уряд посилює підтримку аграріїв: запускає нову програму для закупівлі українських добрив та збільшує компенсації на меліорацію. Про це повідомила Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко. Аграрії зможуть отримати до 1000 грн на гектар безповоротної допомоги на закупівлю комплексних мінеральних добрив українського виробництва — з розрахунку до 7 тонн на кожні 100 гектарів угідь. Подати заявку можна буде через Державний аграрний реєстр. «Це допоможе зменшити витрати аграріїв та підтримає українських виробників добрив», – наголосила Юлія Свириденко. Крім того, Уряд розширює державну підтримку меліорації. Збільшили максимальний розмір компенсації для аграріїв та організацій водокористувачів — до понад 30 тис. грн на гектар по всій Україні, а на прифронтових територіях — до понад 48 тис. грн на гектар. Прем’єр-міністр підкреслила, що фермери зможуть швидше відновлювати та модернізувати зрошувальні системи, а також розширювати площі зрошення там, де воно сьогодні найбільше потрібне. Із 2027 року ця підтримка щороку індексуватиметься. Очільниця Уряду наголосила: «Це продовження системної реформи меліорації». Уряд розпочав модернізацію зрошувальних систем на Одещині. Зокрема, збільшив державну підтримку для розвитку меліорації на прифронтових територіях до 80%. Уряд послідовно підтримує українських фермерів: - працює програма гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель; - компенсує вартість української сільгосптехніки, будівництва та реконструкції ферм; - підтримує виробників у зонах ризикованого землеробства. Юлія Свириденко повідомила, що цього тижня перші п’ять агровиробників із прифронтових регіонів отримали підвищену компенсацію — 40% вартості української сільгосптехніки. За словами Прем’єр-міністра, з початку року Уряд отримав від малих фермерів заявки на 1,1 млрд грн допомоги у межах європейських програм. Кошти будуть виплачені в найближчий місяць. Також розширено можливості для експорту української агропродукції. Сьогодні, у Всеукраїнський день фермера, Юлія Свириденко висловила вдячність кожному, хто попри війну щодня працює на українській землі. Вернуться назад |