DataLife Engine > Україна > 15 років тюрми з конфіскацією за передачу ворогу даних про Сили оборони на Дніпропетровщині
15 років тюрми з конфіскацією за передачу ворогу даних про Сили оборони на Дніпропетровщині19.06. Разместил: yuriy |
|
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генерального прокурора громадянина України засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду. Суд визнав його винним у передачі спецслужбам рф інформації про військові об’єкти та переміщення Сил оборони в Дніпропетровській області. За даними слідства, засуджений проходив службу в одній із військових частин на Дніпропетровщині та був завербований російською воєнною розвідкою. Виконуючи завдання куратора, він приховано фотографував службові документи військової частини з обмеженим доступом і надсилав ці матеріали ворогу через Telegram. Також засуджений передавав координати військової частини, у якій проходив службу, та інформацію про перевезення військових вантажів залізницею в напрямку лінії бойового зіткнення. За матеріалами слідства, ці дані ворог використовував для підготовки та коригування обстрілів, а також для планування подальших бойових дій. Правоохоронці затримали його безпосередньо на території військової частини. Під час затримання у нього вилучили мобільний телефон із доказами роботи на ворога. У суді він визнав свою вину. У квітні 2026 року Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області призначив йому покарання - 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Його визнано винним за ч. 2 ст. 111 КК України - державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Вирок набрав законної сили. Досудове розслідування здійснювало Головне слідче управління СБУ за оперативного супроводу Департаменту військової контррозвідки СБУ. Вернуться назад |