DataLife Engine > Україна > МОЗ: Мільйон українців 40+ подали заявки на отримання коштів для проходження Скринінгу здоров’я
МОЗ: Мільйон українців 40+ подали заявки на отримання коштів для проходження Скринінгу здоров’я22.06. Разместил: yuriy |
|
Від початку 2026 року вже 1 мільйон українців та українок віком від 40 років і більше подали заявки на отримання коштів для участі у національній програмі Скринінг здоров’я 40+. Подання заявки — це перший крок до проходження програми. Після її опрацювання людина отримує 2 000 грн підтримки від держави на оплату обстежень у медичному закладі, який бере участь у програмі. Скринінг здоров’я 40+ спрямований на раннє виявлення ризиків найпоширеніших захворювань і станів, які можуть тривалий час не мати очевидних симптомів. Йдеться, зокрема, про серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, а також оцінку ментального здоров’я. У межах програми людина може: перевірити ризики серцево-судинних захворювань; перевірити ризики цукрового діабету; пройти скринінг ментального здоров’я; отримати рекомендації лікаря щодо подальших кроків турботи про здоров’я. Пройти Скринінг здоров’я 40+ можна у державних, комунальних або приватних медичних закладах, які долучилися до програми. Нині в Україні працює 2 227 місць надання послуг скринінгу. Обрати заклад можна незалежно від місця проживання чи реєстрації. Подати заявку на отримання коштів можна через застосунок Дія або у ЦНАПі. Після отримання коштів потрібно обрати зручний медзаклад із переліку учасників програми та записатися на обстеження. Більше інформації про Скринінг здоров’я 40+ доступні на сайті. Нагадаємо, механізм участі у програмі «Скринінг здоров’я 40+» спрощено — йдеться про скасування прив’язки до дня народження: тепер усі українці та українки віком від 40 років можуть подати заявку на отримання коштів для проходження скринінгу у будь-який зручний час — через Дію або ЦНАП. Важливо: люди, які отримали кошти підтримки до 1 травня 2026 року, можуть використати їх до 30 червня 2026 року. Вернуться назад |