DataLife Engine > Україна > МОЗ: За підтримки Франції на Чернігівщині запрацювали сучасні укриття у двох лікарнях
МОЗ: За підтримки Франції на Чернігівщині запрацювали сучасні укриття у двох лікарнях22.06. Разместил: yuriy |
|
УЧернігівській обласній дитячій лікарні та Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні запрацювали сучасні укриття. Об’єкти відремонтовано та оснащено за підтримки Expertise France в Україні в рамках проєкту APPUI Santé, який фінансується Центром кризової підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки (CDCS) на запит Міністерства охорони здоров’я України. Відремонтовані приміщення оглянули Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр, керівник Програми здоров’я Expertise France Венсан Віаль, представники обласної влади та медичних закладів. «Створення сучасних укриттів у медичних закладах дозволяє забезпечити безперервність надання медичної допомоги навіть під час повітряних тривог та інших безпекових загроз, що особливо важливо для регіонів, які постійно зазнають російських атак. У співпраці з міжнародними партнерами продовжуємо розширювати та модернізувати мережу захищених медичних просторів, щоб пацієнти могли отримувати необхідну допомогу, а медики — працювати в безпечних умовах. Вдячний Франції та Expertise France за підтримку цієї роботи. Сьогодні у Чернігові ми відкриваємо два сучасні укриття в обласній дитячій та психоневрологічній лікарнях. Це важливий крок до посилення безпеки медичної інфраструктури регіону та підвищення стійкості системи охорони здоров’я загалом», — зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. У Чернігівській обласній дитячій лікарні в межах проєкту проведено капітальне облаштування операційної для надання невідкладної хірургічної допомоги та відділення інтенсивної терапії, розташованих в укритті площею 730 м². Також заклад забезпечено сучасним медичним обладнанням, зокрема апаратами для анестезії та штучної вентиляції легень, моніторами життєвих показників, діагностичними приладами, хірургічними інструментами, системами стерилізації та іншим оснащенням, необхідним для повноцінної роботи відділення інтенсивної терапії в умовах підземного розміщення. У Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні збудовано сучасне підземне укриття площею 720 м², призначене для забезпечення безпеки пацієнтів і медиків та безперервного надання медичної допомоги в умовах воєнного стану. Крім того, проведено реконструкцію системи водопостачання закладу, яка включала буріння нової свердловини, встановлення станції водопідготовки та капітальний ремонт двох водонапірних веж. Уже влітку буде завершено ще один проєкт у регіоні — реконструкцію хірургічного та реанімаційного відділень Ічнянської міської лікарні. Крім цього, цьогоріч у Ніжині стартував проєкт будівництва хірургічного корпусу лікарні в межах українсько-французького партнерства. Міністр Віктор Ляшко також акцентував, що співпраця між Україною та Францією не обмежується лише інфраструктурними проєктами. Розвивається і горизонтальна співпраця між медзакладами в межах ініціативи міжнародного медичного партнерства, започаткованої під патронатом першої леді України Олени Зеленської. Наразі в межах ініціативи укладено понад 100 меморандумів, у тому числі понад 26 з медичними закладами Франції, що реалізуються за підтримки Expertise France. «Міжнародне медичне партнерство — це про прямий контакт «лікар-лікар». Коли медик у Києві чи Чернігові може подзвонити колезі в Парижі чи Берліні й разом знайти найкраще рішення для конкретного пацієнта. Коли наші медики стажуються у провідних клініках світу. Коли вони діляться унікальним досвідом, здобутим у найважчих умовах війни. Кожен із закладів, які відвідуємо сьогодні, має партнерські відносини з французькими університетськими лікарнями. Чернігівська обласна дитяча лікарня співпрацює з університетською лікарнею Лілля, а Чернігівська психоневрологічна лікарня — з університетською лікарнею Німа. Уже цієї осені українські фахівці продовжать професійні стажування у Франції. Саме так формується довгостроковий результат, який працюватиме на користь українських пацієнтів і після завершення проєктів з відновлення», — наголосив Віктор Ляшко. Нагадаємо, у червні 2024 року уряди України і Франції підписали Грантову міжурядову угоду на загальну суму 200 млн євро, частина якої спрямована на сектор охорони здоров’я та критичну інфраструктуру: укладено сім угод у сфері охорони здоров'я на загальну суму 51 млн євро. Крім того, у 2024 році Верховна Рада України ратифікувала рамкові договори між Україною та Францією про співпрацю з відбудови та модернізації лікарень і діагностики онкології. Вернуться назад |