DataLife Engine > Україна > Фіктивні працівники й понад 2,1 млн грн виплат: в Одесі викрили нову схему в ЖКС
Фіктивні працівники й понад 2,1 млн грн виплат: в Одесі викрили нову схему в ЖКС23.06. Разместил: yuriy |
|
За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону викрито нову схему незаконного використання бюджетних коштів на одному з одеських комунальних підприємств. П’ятьом службовим особам житлово-комунального сервісу повідомлено про підозру у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України). Йдеться про виконувача обов’язків директора, його першого заступника, заступника директора, головного інженера та начальника відділу кадрів. За даними слідства, у 2024–2025 роках посадовці, діючи у змові, організували виплати адресної матеріальної допомоги нібито працівникам, які брали участь у ліквідації наслідків збройної агресії рф. Насправді ці особи були фіктивно працевлаштовані та не виконували жодних трудових обов’язків. У результаті бюджету Одеської міської територіальної громади завдано збитків на суму понад 2,1 млн грн, що підтверджено судово-економічною експертизою. Санкція інкримінованої статті передбачає до 6 років позбавлення волі. Нагадаємо, раніше, у квітні 2026 року, на цьому підприємстві критичної інфраструктури вже викрили масштабну схему. Посадовці фіктивно оформили близько 90 людей, виплативши їм майже 15 млн грн зарплати. Частина з них ще й незаконно отримала відстрочку від мобілізації. Фактично ці люди не працювали, а гроші передавали організаторам. Окрім цього, для 13 осіб безпідставно оформили «бронювання», що перешкодило мобілізаційним заходам і діяльності ЗСУ. Усім п’ятьом посадовцям повідомлено про підозри за низкою статей КК України. У ході проведення понад 70 обшуків здобуто докази фіктивного працевлаштування «робітників» та відсутності фактичного виконання ними обов'язків. Наразі виконувач обов’язків директора та начальник відділу кадрів перебувають під вартою без права внесення застави. Щодо інших трьох підозрюваних суд обрав тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі від 500 тис. грн до 3,9 млн грн. Один із них уже вніс майже 1 млн грн застави. Слідство триває. Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Одеській області, за оперативного супроводу Одеського управління ДВБ НП України. Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не доведено в законному порядку та не встановлено обвинувальним вироком суду. Вернуться назад |