DataLife Engine > Україна > Заволоділи понад 60 млн грн на неякісному ремонті доріг – викрито посадовців місцевих громад та підприємців
Заволоділи понад 60 млн грн на неякісному ремонті доріг – викрито посадовців місцевих громад та підприємців23.06. Разместил: yuriy |
|
За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури на Вінниччині викрито голову територіальної громади, начальника управління місцевої ради, трьох інженерів технічного нагляду, трьох керівників підприємств, бухгалтера і кошторисника, які у змові заволоділи 60,6 млн грн місцевих бюджетів на завідомо неякісному ремонті доріг. За даними слідства, посадовці протягом 2023 – 2025 років укладали договори про виконання дорожніх робіт з завідомо визначеними «переможцями» тендеру. А саме: з підконтрольними трьом підприємцям ТОВ і ФОП. Сторони домовилися «економити» на матеріалах, зокрема використовувати для покриття асфальтобетонну суміш, що не відповідала вимогам ДСТУ. Встановлено, що вона виготовлялася на підприємстві, яке не мало дозвільних документів, сертифікатів якості і не проходило лабораторного контролю. По завершенню робіт у звітні документи спільники вносили неправдиві відомості про їх виконання, завищуючи обсяги, вартість матеріалів тощо. Як наслідок, отримували з бюджету кошти за фактично невиконану роботу. А «відремонтовані» дороги залишалися з ямами, тонким шаром покриття, без облаштованих узбічь та з іншими дефектами. Наразі загальна сума збитків, завдана бюджетам громад, становить 60,6 млн грн. Вісьмом особам, задіяним у схемі, повідомлено про підозру за ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України – заволодіння майном в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Триває збір доказової бази, призначено та проводяться відповідні експертні дослідження. Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП у Вінницькій області. Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено у суді. Вернуться назад |