DataLife Engine > Україна > Денис Шмигаль: Україна планує відновити та збудувати понад 10 ГВт генерації до наступної зими
Денис Шмигаль: Україна планує відновити та збудувати понад 10 ГВт генерації до наступної зими26.06. Разместил: yuriy |
|
Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр енергетики України Денис Шмигаль спільно з Міністром енергетики Польщі Мілошем Мотикою та Єврокомісаром Валдісом Домбровскісом взяв участь у діалозі високого рівня з питань енергетики на полях Конференції з питань відновлення України (URC2026). Учасники обговорили підготовку української енергетики до осінньо-зимового періоду, відновлення енергетичних об'єктів, посилення захисту енергосистеми та подальшу координацію з міжнародними партнерами. «Україна планує відновити та збудувати понад 10 ГВт генерації до наступної зими. Працюємо разом із партнерами над підготовкою інфраструктури до осінньо-зимового періоду: відновлення, децентралізація і посилення захисту», – повідомив Денис Шмигаль. Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр енергетики наголосив, що безпека відтепер має бути інтегрована в саму систему – адже це зробить енергетичний сектор Європи більш стійким і надійним в умовах непередбачуваних викликів Торкнулися під час розмови пропозиції Польщі використовувати заморожені російські активи для відновлення енергетичної інфраструктури. «Вдячні партнерам за позицію. Валдіс Домбровскіс наголосив, що ЄС залишатиме російські активи замороженими, допоки росія не відшкодує Україні завдані збитки», – зазначив Денис Шмигаль. Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр енергетики України Денис Шмигаль повідомив, що ще однією важливою темою дискусії діалогу високого рівня стало питання посилення санкційного тиску на росію та відмова європейських країн від російських енергоносіїв. Він зазначив, що необхідно надалі вживати рішучі заходи з протидії російського «тіньового флоту». Денис Шмигаль відзначив унікальну роботу Європейського Союзу упродовж останніх років із диверсифікації постачання газу й нафти. За його словами, це робить європейські країни менш залежними від росії. «Важливо також почати поступову відмову від російських ядерних технологій і ядерного палива. Кремль заробляє близько 200 млрд доларів на контрактах у ядерній галузі. Перший крок із диверсифікації стане сильним сигналом росії, що вона втратить європейський ринок», – повідомив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр енергетики України Денис Шмигаль. Денис Шмигаль подякував Міністру енергетики Польщі Мілошу Мотиці та єврокомісару Валдісу Домбровскісу за продуктивний діалог, солідарність з Україною та послідовну підтримку українського енергетичного сектору. Вернуться назад |