DataLife Engine > Україна > Керували підпалами в Німеччині з Чернівців: Нацполіція повідомила про нові підозри фігурантам справи міжнародного шахрайського кол-центру
Керували підпалами в Німеччині з Чернівців: Нацполіція повідомила про нові підозри фігурантам справи міжнародного шахрайського кол-центру26.06. Разместил: yuriy |
|
Учасники угруповання підшукували виконавців підпалів серед своїх знайомих, які перебували в країнах Європи та Північної Америки. Наразі правоохоронці документують їхню причетність до злочинів у Німеччині та перевіряють інформацію щодо аналогічних підпалів у Канаді й США. Трьом фігурантам оголошені нові підозри. Нині вони утримуються в Чернівецькому слідчому ізоляторі та вже є підсудними в іншому кримінальному провадженні щодо діяльності шахрайського кол-центру, через який ошукали більше 300 громадян Казахстану. Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області ДСР Нацполіції спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області, фігуранти налагодили механізм виконання замовних підпалів за кордоном ще до свого затримання. Серед учасників злочинної групи - двоє мешканців Запорізької області та житель Буковини. Ділки обирали виконавців для підпалів серед знайомих, які виїхали з України, а також дистанційно контролювали кожен етап підготовки злочинів. Фігуранти надавали вказівки щодо проведення розвідки місцевості, встановлення адрес об’єктів, перевірки наявності камер відеоспостереження, придбання легкозаймистих матеріалів та інших засобів для вчинення підпалів. Після виконання завдань виконавці повинні були надсилати відеозвіти. Якщо результат не задовольняв замовників, останні вимагали повернутися на місце та повторно підпалити об’єкт. Лише після цього перераховувалася обумовлена винагорода. У липні, серпні та вересні 2025 року виконавці, перебуваючи в Берліні, здійснили серію підпалів декількох магазинів однієї мережі. За кожне виконане «завдання» палії отримували грошову винагороду. Під час санкціонованого аналізу мобільних телефонів правоохоронці виявили листування учасників групи, координати об’єктів та відеозаписи результатів підпалів. Отримані дані співставили з публікаціями німецьких медіа про відповідні інциденти в Берліні - зафіксовані наслідки збіглися з інформацією, вилученою з телефонів фігурантів. На підставі зібраних доказів слідчі повідомили трьом учасникам групи про підозру за ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Наразі правоохоронці встановлюють причетність підозрюваних до організації замовних підпалів на території Канади, зокрема у місті Торонто, а також у містах Чикаго та Маямі у Сполучених Штатах Америки. Санкція інкримінованої статті передбачає до десяти років увʼязнення. Нагадаємо: усі троє учасників угруповання є фігурантами кримінального провадження щодо діяльності міжнародного шахрайського кол-центру, який ошукував громадян Республіки Казахстан. У червні цього року обвинувальний акт стосовно них за статтями про створення злочинної організації та шахрайство було скеровано до суду. https://npu.gov.ua/news/ponad-300-poterpilykh-u-chernivtsiakh-ukrainski-ta-kazakhski-politseiski-likviduvaly-shche-odyn-mizhnarodnyi-shakhraiskyi-kol-tsentr Досудове розслідування триває за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури. До відома: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду. Вернуться назад |