DataLife Engine > Україна > В Івано-Франківську викрито лікарку військової поліклініки на корупційній схемі

В Івано-Франківську викрито лікарку військової поліклініки на корупційній схемі


10.08. Разместил: yuriy

За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури повідомлено про підозру лікарці-психіатру військової поліклініки.

За даними слідства, вона вимагала та одержала від 25-річного військовослужбовця 5 тисяч доларів нібито для службових осіб військово-лікарської комісії та експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. За ці кошти обіцяла їхнє «сприяння» в оформленні необхідного висновку ВЛК та встановленні групи інвалідності.

У 2025 році військовослужбовець після отриманих унаслідок бойових дій травм проходив стаціонарне лікування у закладі, де працювала підозрювана.

Після лікування йому був необхідний висновок ВЛК про зв’язок захворювання з проходженням військової служби. За даними слідства, чоловік мав відповідні медичні показання, однак за оформлення документа від нього вимагали неправомірну вигоду.

Лікарка запевнила військовослужбовця, що має вплив на посадових осіб поліклініки, які входять до складу ВЛК, та зможе «вирішити питання». Спочатку вона назвала суму 4 тисячі доларів, а згодом зменшила її до 2 тисяч.

6 травня 2026 року військовослужбовець передав їй кошти, а 25 травня отримав необхідний висновок ВЛК.

Згодом лікарка запропонувала допомогу і з оформленням групи інвалідності. Вона заявила, що має знайомих серед членів експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи обласного медичного закладу, та оцінила їхнє «сприяння» ще у 3 тисячі доларів.

28 липня військовослужбовцю встановили II групу інвалідності строком на два роки, після чого він передав лікарці обумовлену суму.

4 серпня 2026 року за місцем проживання та роботи підозрюваної провели санкціоновані обшуки. Виявлено та вилучено 5 тисяч євро і 18 тисяч доларів США. Серед вилученого - 4200 доларів міченими купюрами, які, за даними слідства, були частиною отриманої неправомірної вигоди.

Лікарці інкримінують пособництво в одержанні неправомірної вигоди для третьої особи за вчинення дій з використанням службового становища, вчинене повторно та поєднане з вимаганням (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).

Суд обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді застави.

Наразі слідство встановлює інших можливих учасників корупційної схеми, зокрема серед посадових осіб ВЛК та експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.

Досудове розслідування здійснюють слідчі СУ ГУНП в Івано-Франківській області за оперативного супроводу СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Вернуться назад