DataLife Engine > Україна > Майбутнє за альтернативними видами енергії

Майбутнє за альтернативними видами енергії


11.05. Разместил: yuriy
Україні варто не нарощувати кількість атомних блоків, а посилювати заходи щодо безпечної експлуатації тих АЕС, які нині є діючими. Зекономлені кошти варто спрямувати на розроблення та розвиток ефективних програм з енергозбереження.

Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в УСПП, таку думку в ході інтерв’ю інформаційному агентству REGNUM (Литва) висловив президент УСПП, народний депутат, радник Президента України Анатолій Кінах.

Він переконаний, така політика у сфері енергозбереження й енергоефективності зможе дати набагато більший ефект для держави, вберегти навколишнє середовище від шкідливих викидів, забезпечити високий рівень безпеки життя людей. Тим більше, що за результатами інспекції вітчизняних атомних блоків Міжнародне агентство з атомної енергетики МАГАТЕ дало позитивну й достатньо високу оцінку їх стану.
«Енергоємність внутрішнього валового продукту України в два-три рази вище, ніж у Східній Європі. Це свідчить про те, що нам необхідно серйозно задуматися над використанням альтернативних джерел енергії, включаючи енергозбереження та енергоефективність. Особливо актуальним це питання стало після трагічних подій у Японії», - наголосив політик.

За його словами, враховуючи трагічний досвід Чорнобиля та трагедію на «Фукусімі-1», Україна, як і зрештою весь світ, переглядатиме свою енергетичну стратегію. А.Кінах впевнений у тому, що не доцільно будувати нові атомні блоки для того, щоб потім експортувати електроенергію за кордон. Це не той вид експорту, який потрібний нашій країні за рахунок ризиків для свого народу. «Трагедія у Японії ще раз засвідчила, що людина далеко не володар над природою. Тому поки не будуть відпрацьовані максимально можливі досягнення фізики, науки, техніки та безпечніші реактори АЕС, не варто ризикувати здоров’ям та життям людей», - підкреслив парламентар.

Вернуться назад