DataLife Engine > Україна > «ФРОНТ ЗМІН» допомагає заробітчанам, які не можуть вилетіти з аеропорту «Жуляни» в Італію

«ФРОНТ ЗМІН» допомагає заробітчанам, які не можуть вилетіти з аеропорту «Жуляни» в Італію


16.09. Разместил: yuriy
Громадська організація «ФРОНТ ЗМІН» надала їжу, тимчасове житло та забезпечила медичну допомогу для українських заробітчан, які майже дві доби не можуть вилетіти в Італію з аеропорту «Жуляни».

Близько 50 осіб стали заручниками туристичної фірми, яка не оплатила їхній переліт Київ-Неаполь, хоча й отримала від кожного з них близько 400 євро. Частина людей змогла вилетіти в Італію за власні кошти. Але 28 осіб, серед яких четверо дітей віком від 8 місяців до 13 років, залишилися в аеропорту без грошей, їжі та притулку.

У ситуацію втрутився лідер Громадської ініціативи «ФРОНТ ЗМІН» Арсеній Яценюк, який випадково побачив заробітчан, коли вилітав у вівторок, 15 вересня, з аеропорту. «ФРОНТ ЗМІН» негайно організував забезпечення заробітчан їжею та медичним обслуговуванням. Окрім того, всім їм надано притулок, аби люди могли помитися і відпочити.

На місці цим питанням займається особисто голова виконкому «ФРОНТУ ЗМІН» Андрій Іванчук.

Наразі «ФРОНТ ЗМІН» допоміг придбати квитки Катерині Вельмі – матері двох маленьких дітей восьми та чотирьох років. Уже сьогодні вона вилетить до Неаполя з аеропорту «Бориспіль».

В середу завдяки «ФРОНТУ ЗМІН» ще 17 осіб зможуть вилетіти в Італію.

Одна з пасажирок, 50-річна Надія Кутова розповіла, що ніхто з політиків і представників влади не відповів на їхні прохання про допомогу. «Ми дзвонили в приймальну Януковича, дзвонили в БЮТ. Там обіцяли передзвонити, але не передзвонили. Тільки завдяки Арсенію Яценюку, який дивом опинився в аеропорту, на нашу проблему звернули увагу», - сказала вона.

Коментуючи цю ситуацію, лідер «ФРОНТУ ЗМІН» підкреслив: «Те, що ми сьогодні бачили в аеропорту, – це вже наслідок. А основна причина – це те, що ці люди працюють не в Україні. Це те, що їхні діти живуть з бабцями, дідусями, яким 70-80 років, і ними ніхто не займається. Живуть на 100 чи 200 євро, які мама чи батько передають з Неаполя чи з якогось іншого міста». Він підкреслив, що найважливіше сьогодні – це відновлення робочих місць та працевлаштування українців в Україні.

Він повідомив, що підготував депутатське звернення в Генеральну прокуратуру, Міністерство внутрішніх справ та Кабінет міністрів з вимогою розібратися в ситуації й покарати винних.

Вернуться назад