DataLife Engine > Цитати > Геннадій Зубко: Процес децентралізації фінансів необхідно завершити якнайшвидше

Геннадій Зубко: Процес децентралізації фінансів необхідно завершити якнайшвидше


12.01. Разместил: yuriy
Мінрегіон наполягатиме на прийнятті Верховною Радою України решти змін до Бюджетного та Податкового кодексів України в частині децентралізації фінансів, підготовлених спільно з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«У нас є чіткий план заходів реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, за яким ми крок за кроком рухаємося в напрямку децентралізації. Виходячи з цього плану, для зміцнення матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування, ми разом з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування підготували пропозиції щодо внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України. Більша частина цих пропозицій прийнята. Однак є важливі моменти, не враховані парламентом. Тому ми наполягатимемо повернутися до цих питань і прийняти те, чого від нас очікують громади», - сказав Геннадій Зубко.

За його словами, в майбутньому необхідно внести норму, яка б закріпила можливість спрямувати кошти державного фонду регіонального розвитку на держпідтримку реалізації проектів співробітництва територіальних громад та підтримку процесу добровільного об’єднання територіальних громад.

«Ці два інструменти розвитку громад – співробітництво і об’єднання, отримали вже певну підтримку. Внесено зміни, які стимулюють тергромади до об’єднання через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державними бюджетом. Вони ж отримали обсяг видаткових повноважень з відповідним ресурсним забезпеченням на рівні міст обласного значення. Фінансову основу об’єднаних громад чи тих, які співпрацюють над реалізацією спільного проекту значно б зміцнила можливість фінансування також з фонду регіонального розвитку. Не внесено до чинного законодавства і механізму фінансування делегованих повноважень органів місцевого самоврядування міст районного значення, селищ та сіл на перехідний період до формування дієздатних громад шляхом їх об’єднання», - наголосив Геннадій Зубко.

Він наголосив, що процес децентралізації фінансів необхідно завершити якнайшвидше і наполягатиме на прийнятті кожної норми, яка залишилася поза увагою парламенту. До такого переліку ввійшла також норма, яка визначає терміни законодавчого врегулювання процедури списання заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками, що надавались у минулих роках.

Серед пропонованих змін до Бюджетного та Податкового кодексів, поза увагою парламенту залишилися також закріплення обсягу бюджету розвитку в розмірі не менше 10% від доходів загального фонду відповідного місцевого бюджету для здійснення на належному рівні капітальних видатків; удосконалення механізмів планування та здійснення з місцевого бюджету оплати поточних видатків навчальних та медичних закладів в частині уникнення примусового відволікання власних ресурсів місцевих бюджетів внаслідок неналежного фінансування профільними міністерствами цих видатків; норми щодо концентрації ресурсів та повноважень на обласному рівні для належного фінансування заходів окремих державних програм відповідно до обсягу коштів, передбачених в Законі про Державний бюджет України на 2015 рік, для регіонального розвитку та інші.

Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Вернуться назад