У Житомирській ОВА відбулася зустріч з медичними фахівцями первинної ланки

12.02 11:55    
У Житомирській ОВА відбулася зустріч в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка зібрала понад 30 медичних фахівців первинної ланки.

Спікерами заходу стали перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко, радниця начальника Житомирської ОВА з гуманітарних питань і ментального здоров’я Ірина Гладка й психологиня, тренерка фонду «Маша» й програми «Провідники Змін» Тетяна Кереселідзе.

У Житомирській ОВА відбулася зустріч з медичними фахівцями первинної ланки


Основна увага зустрічі була зосереджена на обговоренні поточного стану послуг з ментального здоров’я, проблематики вигорання медичних працівників, їхніх потреб та шляхів подальшого розвитку цієї критично важливої сфери.

«Ментальні розлади формують великий тягар захворювань та непрацездатності в усьому світі. Саме тому важливо зосередитися на розробці та впровадженні програм навчання, спрямованих на підвищення обізнаності та розуміння ментального здоров’я серед всіх громадян України, зокрема медичних фахівців. Адже ви стикаєтеся з подвійним навантаженням – ви не тільки переживають особисті стреси та виклики, але й щодня взаємодіють із проблемами та стражданнями своїх пацієнтів», – зазначила Наталія Остапченко.

Під час обговорення особлива увага була приділена необхідності проходження навчання mhGAP (Mental Health Gap Action Programme), яке є флагманською програмою ВООЗ. Ця програма спрямована на підвищення доступності кваліфікованої допомоги в області ментального здоров’я шляхом залучення медичних працівників, які не спеціалізуються безпосередньо на психічних розладах, таких як сімейні лікарі. Мета навчання mhGAP – забезпечити їх необхідними знаннями та навичками для ефективної підтримки пацієнтів з ментальними розладами.

«Наразі в Житомирській області 588 лікарів успішно пройшли навчання та отримали сертифікати за програмою mhGAP. Цей значний крок у покращенні доступу до якісних послуг у сфері ментального здоров’я», – зауважила перша заступниця начальника Житомирської ОВА.

Також психологиня Тетяна Кереселідзе поділилася з учасниками методикою, спрямованою на покращення власного психологічного стану.

Учасники заходу виконали психологічні вправи, які допомогли їм краще зрозуміти важливість власних емоцій, розвинути уяву й покращити комунікаційні навички й стресостійкість, що є критично важливими для збереження ментального здоров’я фахівців медичної сфери у їхній щоденній роботі.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:34
7700 доларів за ухилення від призову: затримано члена В ...
Сьогодні 15:28
5 тис. доларів за визнання непридатним до військової сл ...
Сьогодні 13:43
У Миколаєві зловмисник пограбував жінку у під’їзді буди ...
Сьогодні 13:38
У Хмельницькому поліцейські затримали мешканця Умані з ...
Сьогодні 13:35
У Ярмолинцях поліцейські затримали чоловіка з великою к ...
Сьогодні 13:34
На Рівненщині судитимуть наркодилера
Сьогодні 13:32
Костін виступив на семінарі «Avenues of Accountability ...
Сьогодні 13:30
На Волині – перший бюджетний позитив: у січні сплачено ...
Сьогодні 13:28
Повідомлено про підозру депутату міськради з Херсонщини ...
Сьогодні 13:26
Мешканець Миколаєва інформував ворога про розташування ...
Сьогодні 12:55
Двох житомирян, які збиралися потай потрапити у Румунію ...
Вчора 21:46
На Житомирщині адвокат орендував у «мертвих душ» землю ...
Вчора 17:26
В Одесі житель Житомирщини намагався продати за 10 тис ...
20 лютого 18:16
У Житомирі опікунам повідомили про підозру у доведенні ...
19 лютого 17:21
У Житомирському районі невідомі викрали церковні дзвони
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення