З початку року піротехніки ДСНС регіону знищили 1052 вибухонебезпечні предмети

24.11 15:19    
З початку року група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знищила вже 1052 вибухонебезпечні предмети, більшість з яких – це артилерійські снаряди (571 шт). Майже щодня громадяни продовжують виявляти боєприпаси на своїх городах, полях, у лісах тощо.
Зокрема, напередодні рятувальники знищили 203-міліметровий артснаряд, який викопали під час роботи на кукурудзяному полі в селі Дібрівка Брусилівського району. Комбайн зачепив його та викинув на поверхню землі. А сьогодні знищено 2 вибухонебезпечні предмети знайдені у лісах поблизу двох населених пунктів Радомишльського району. Тільки в одному випадку грибниками, а в іншому – під час проведення очисних робіт лісівникам. Снаряди були вже викопані та залишені на землі.
Головну небезпеку у вибухонебезпечних предметах (ВНП) становлять пристрої ініціювання вибуху. Від вологи, тривалого перебування в землі, внаслідок взаємодії металу та вибухівки на поверхні боєприпасів утворюються хімічні сполуки – пікрати (зовні мають вигляд своєрідних білуватих порошкодібних наростів). Небезпека пікратів в тому, що вони здатні вибухати навіть від найменшого тертя, іскри або удару. Саме тому піротехніки не рекомендують не те, що самовільно діставати подібні «знахідки» із землі, але й торкатися їх. Окрім того, фахівці радять це правило застосовувати й до предметів, які за обрисами схожі на вибухонебезпечні. Про виявлення ВНП необхідно терміново повідомити місцеві органи влади, поліцію, або рятувальників. Також бажано до часу прибуття фахівців подбати, щоб місце знахідки охоронялося, аби виявлений вами вибухонебезпечний предмет не став, скажімо, знахідкою дітей, або людей менш освічених.
Слід згадати, що лихо трапляється ще й внаслідок несанкціонованого пошуку, збору та нелегальної реалізації елементів боєприпасів, як металобрухту, з подальшим використанням.
Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з «небезпечними знахідками».
Знайдіть час, щоб розповісти дітям правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Попередьте їх про небезпеку, яку являє собою звичайний, на перший погляд, шматок застарілого металу. Кілька хвилин, витрачених на подібну розмову, обов’язково повернуться сторицею.
Пам’ятайте, що краще попередити біду, ніж ліквідовувати її наслідки.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 18:05
Викрадену в Україні «Мазду» затримали на кордоні з Поль ...
Сьогодні 17:30
Валюти більш ніж на 1 млн грн вилучили у нашої співвітч ...
Сьогодні 17:29
Щодо роботи КПВВ в районі проведення операції Об’єднани ...
Сьогодні 17:05
Прикордонники виявили двох нелегалів з Африки, які вирі ...
Сьогодні 14:53
Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс озн ...
Сьогодні 18:04
Погода в Украине на выходные, 16 и 17 января
Сьогодні 17:57
Мінрегіон вперше в Україні встановив мінімальні вимоги ...
Сьогодні 17:54
2021 рік у Міноборони оголошено роком Євроатлантичної т ...
Сьогодні 17:51
Олексій Чернишов: Проекти економічного розвитку регіоні ...
Сьогодні 17:48
За ініціативи Мінцифри підготували рекомендації щодо за ...
Сьогодні 15:53
«Нагріли руки» на оформленні автомобілів – ще двох поса ...
Сьогодні 11:37
Як на Житомирщині розкрадалися державні кошти під час р ...
Сьогодні 10:21
За матеріалами контррозвідки СБУ повідомлено про підозр ...
Сьогодні 10:08
У Житомирі доцент національного університету піде під с ...
Вчора 21:38
У Житомирі виявили підпільні цехи, які «виготовляли» ал ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення