На Житомирщині Лікарняна каса займається профілактикою захворювань. ФОТО

07.06 14:23    
БО Лікарняна каса Житомирської області крім основної діяльності –забезпеченням медикаментами та виробами медичного призначення тих, хто перебуває в організації, займається профілактичною роботою, що є завжди актуальнаим для системи охорони здоров’я. У 2011 році було започатковано соціальний проект, утілений за співпраці Лікарняної каси та програми «Оранж Кард» у 4 регіонах. Головною передумовою його впровадження стала поширеність бронхіальної астми та ХОЗЛ в Україні та недостатнє забезпечення пацієнтів належною терапією.

На Житомирщині Лікарняна каса займається профілактикою захворювань. ФОТО


Цей проект надає більше можливостей для попередження загострень бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень. Про це йшла мова на прес-конференції, яка відбулася 31 травня 2012 року в Житомирському інституті медсестринства та присвячувалася темі «Попередження загострень бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Продовження спільного соціального проекту у Лікарняній касі». Захід відбувся за участю начальника Управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Олександра Михайловича Торбаса, виконавчого директора благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» Володимира Станіславовича Мишківського, обласного пульмонолога, завідуючого відділенням пульмонології обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Сергія Івановича Хвелося, регіонального генерального директора компанії ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна, Молдова, Білорусь, Кавказ Андрія Борисовича Стогнія та представників програми «Оранж Кард».

- За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі на астму страждають до 300 мільйонів осіб. Кількість випадків діагностики та загострень бронхіальної астми та ХОЗЛ серед мешканців Житомирської області та всієї України щороку зростає. Дуже багато хворих із ХОЗЛ звертаються до лікаря вже після зниження функції легень на 50 і більше відсотків, - розповів С. І. Хвелось і додав, що своєчасна діагностика та підвищення доступності ефективної терапії для пацієнтів, які страждають на бронхіальну астму та ХОЗЛ, дозволяє значно зменшити кількість випадків загострень, уповільнити погіршення функції легень. Спільний проект у Лікарняній касі є дуже актуальним, адже він спрямований на покращення доступу пацієнтів до новітніх засобів ефективної терапії бронхіальної астми та ХОЗЛ.

-У проекті беруть участь пацієнти - члени благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», котрі страждають на бронхіальну астму та ХОЗЛ, відповідають критеріям відбору та зареєстровані в програмі «Оранж Кард»», - прокоментував В. С. Мишківський. – Проект має неабияке соціальне спрямування, адже пацієнти – учасники проекту, мають можливість отримувати Серетид за доступною ціною – від 50 до 70 грн. (20 % від ринкової вартості), лікуватися вдома, бути активними та працювати. Ми завжди лише забезпечували медикаментами членів ЛК, а нині маємо змогу упередити перебіг бронхіальної астми та ХОЗЛ.

На даному етапі спільний соціальний проект втілено за співпраці з благодійною організацією «Лікарняна каса Житомирської області» в 4 регіонах (Новоград-Волинському районі, м. Коростені та Бердичеві, ЦМЛ №1
м. Житомира), до нього залучено більше 66 пацієнтів, які в 2010 році лікувалися не менше 2 разів в умовах цілодобового стаціонару і до участі в проекті не приймали базисну терапію або отримували її спорадично. На їх лікування витрачено більше 29 тисяч грн. Всі вони пройшли попередню співбесіду з лікарями-пульмонологами, та погодилися на участь у проекті.

На Житомирщині Лікарняна каса займається профілактикою захворювань. ФОТО


27 % із них отримали 5 інгаляторів, 21 % - 4, 15% - 3, 20 % - 2, 17 % - 1 (у середньому кожен отримав 6 упаковок Серетиду при середньостатистичному показнику в Україні – 2 упаковки). У 30 % спостерігалися ускладнення перебігу хвороби, через що пацієнти лікувалися в цілодобовому стаціонарі за рахунок ЛК на суму 3 913 грн. Усі витрати на лікування за період дії проекту склали 16 433 грн. (економічна складова – 12 793 грн.). На правлінні ЛК були схвалені результати проекту та прийняте рішення про його продовження та втілення в інших районах.
Олександр Михайлович Торбас, начальник Управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації підкреслив важливість вкладу БО «Лікарняна каса Житомирської області» в систему охорони здоров’я нашого краю, адже це один із шляхів виходу з ситуації щодо недостатнього фінансування галузі охорони здоров'я в частині медикаментозного забезпечення. Як наголосив О. М. Торбас, Лікарняна каса - потужне джерело позабюджетного фінансування охорони здоров'я Житомирщини: з початку діяльності (із 2000 року) ЛК закуплено ліків, реактивів і виробів медичного призначення на суму понад 128 млн. грн.

-БО «Лікарняна каса Житомирської області» сприяє стандартизації медичної допомоги в області, забезпечує автоматизований контроль за дотриманням локальних протоколів лікування, інформує головних лікарів та подає матеріали на атестаційні комісії, бере участь у засіданнях контрольно-експертних комісій УОЗ облдержадміністрації, проводить фармакотерапевтичні та фармакоекономічні види аналізу, порівнюються середні витрати на лікування за нозологічними формами, відділеннями, лікувальними закладами, лікарями, - розповів О. М. Торбас і підкреслив, що Лікарняні каси помітно знімають соціальну напруженість у суспільстві, спричинену невдоволеністю населення обсягом та якістю медичного забезпечення.

На Житомирщині Лікарняна каса займається профілактикою захворювань. ФОТО


-Управління охорони здоров’я дуже цінує результати співпраці з Лікарняною касою. Проект, втілений за участі БО «Лікарняна каса Житомирської області», допомагає залучити додаткові кошти для лікування хворих із бронхіальною астмою та ХОЗЛ, підтримувати здоров’я цих людей, аби вони були повноцінними громадянами суспільства. Ми бачимо серйозний економічний ефект на рівні області – адже, отримуючи належну терапію, набагато менше хворих мають загострення та потребують госпіталізації та стаціонарного лікування.

А. Б. Стогній наголосив,що такі ініціативи, як спільний соціальний проект із «Лікарняною касою Житомирської області», можуть суттєво вплинути на покращення якості життя українців, які страждають на бронхіальну астму та ХОЗЛ. Задля досягнення цієї мети, компанія ГлаксоСмітКляйн уже багато років реалізовує програму «Оранж Кард» в Україні та робить сучасні лікарські засоби для терапії цих захворювань набагато доступнішими для людей, котрі цього потребують. Саме тому компанія з готовністю підтримала спільний соціальний проект, який дозволить зробити ефективну терапію бронхіальної астми та ХОЗЛ ще більш доступною для всіх мешканців нашої держави.

Всі учасники прес-конференції підкреслили готовність продовжувати проект у БО «Лікарняна каса Житомирської області», збільшувати кількість пацієнтів, які беруть у ньому участь, а також виразили надію на його майбутнє впровадження і в інших областях України.
Автор статті: Світлана Михалюк


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:24
СБУ затримала двох ділків, які хотіли продати російську ...
Сьогодні 12:36
СБУ знешкодила рейдерську банду, яка хотіла захопити па ...
Сьогодні 12:06
В порту Рені прикордонники та детективи БЕБ запобігли к ...
Сьогодні 10:29
Одеські поліцейські повідомили колишній працівниці ломб ...
Сьогодні 10:03
СБУ затримала тіктокера-рецидивіста, який «засвітив» ро ...
Вчора 23:26
Шмигаль взяв участь у засіданні Міжвідомчої координацій ...
Вчора 22:40
Шмигаль: Ситуація в енергетиці залишається контрольован ...
Вчора 22:38
Держава виплатила українцям за пошкоджене росією майно ...
Вчора 22:36
Кулеба: Оборонна промисловість є ключем до спільної без ...
Вчора 22:34
До 1,7 ГВт: збільшено пропускні спроможності для імпорт ...
Вчора 15:40
Відгуки про товари в Інтернеті: На Житомирщині 34-річни ...
27 листопада 14:31
ДБР затримало адвокатесу з Житомирщини, яка вимагала 30 ...
24 листопада 12:37
У Житомирі водійка таксі повірила шахраям та втратила 5 ...
24 листопада 10:17
На Житомирщині судитимуть зрадника з Херсонщини, який « ...
22 листопада 12:35
Замах на вбивство: У дворі багатоповерхівки в Житомирі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення