Житомирська «Лікарняна каса» та галузь охорони здоров’я – єдиний механізм

13.08 13:46    
Із 1 січні 2012 року дотримування стандартів лікування, клінічних протоколів є обов’язковим для всіх медичних закладів відповідно до закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо вдосконалення надання медичної допомоги». Про те, як виконується цей закон на теренах Житомирщини, якого рівня медичну допомогу отримують мешканці області, чи відповідає вона вимогам доказової медицини мова йшла на семінарі лікарів-експертів благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області», яке відбулося 7 серпня 2012 року на базі Житомирської центральної районної лікарні.

Житомирська «Лікарняна каса» та галузь охорони здоров’я – єдиний механізм


Зібрання відбулося за участю начальника управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації Олександр Михайлович Торбаса, голови правління БО «Лікарняна каса Житомирської області», д. мед. н., професора, заслуженого лікаря України Валентина Дмитровича Парія, головних фахівців управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації.

Протоколи лікування надають можливість пацієнтам отримувати якісну медичну допомогу. Тому управління охорони здоров’я приділяє належну увагу цьому питанню. У нашій області вже тривалий час лікарі працюють відповідно до локальних клінічних протоколів із терапевтичного, педіатричного, хірургічного профілів. МОЗ України наразі розпочало розроблення нових протоколів лікування, які б відповідали світовим стандартам надання медичної допомоги. Це дасть змогу пацієнтам отримувати якіснішу медичну допомогу, підвищити її клінічну та економічну ефективність.

На семінарі розглядалось питання підготовки протоколів лікування з гіпертонічної хвороби та ішемічного інсульту – основних причин високого рівня смертності населення в державі.

Було відмічено, що в області намітилася тенденція щодо зміни підходів до лікування, зменшилася кількість застосування подвійних стандартів.

У Житомирській області у 2000 році був виданий перший в Україні формуляр. При створенні Державного формуляру враховувався досвід
Житомирщини. Нещодавно з’явився сьомий випуск регіонального формуляру лікарських засобів, розроблений формулярним комітетом управління охорони здоров’я облдержадміністрації на основі Державного формуляру з урахуванням чинних галузевих стандіртів і протоколів медичної допомоги. Провідні фахівці спільно з Лікарняною касою включили до нього препарати, які мають доказову базу, вилучили неефективні, другорядні лікарські засоби.

Житомирська «Лікарняна каса» та галузь охорони здоров’я – єдиний механізм


ЛК постійно впроваджує новітні технології у медичну практику, зокрема, інформаційні. Для підвищення якості медичної допомоги через автоматизований контроль та експертну оцінку лікарських призначень під час лікування пацієнта БО «Лікарняна каса Житомирської області» нещодавно втілена автоматизована система обліку медикаментів і виробів медичного призначення. Її апробування проходило в Житомирській ЦРЛ. Про його результати розповів заступник головного лікаря з лікувальної роботи Житомирській ЦРЛ Валерій Іванович Шуляк. Перевагами автоматизованої системи обліку є підвищення якості медичної допомоги, зменшення затрат робочого часу медичного персоналу на облік медикаментів і виробів медичного призначення, оптимізація забезпечення пацієнта лікарськими засобами, оперативний контроль за залишками медикаментів у структурних підрозділах, перевірка сплати добровільних пожертвувань до ЛК при формуванні медичною сестрою електронного листа призначень, визначення вартості окремого випадку надання медичної допомоги. Важливим в організації лікувально-діагностичного процесу є своєчасність призначень і корекція лікування, постійне підвищення кваліфікації медичного персоналу (опанування Локальних клінічних протоколів, Лікарського формуляру, інформаційно-комунікаційних технологій).

О. М. Торбас наголосив на тому, що наразі галузь медицини нашого краю та БО «Лікарняна каса Житомирської області» - єдиний механізм, який працює над одним завданням - збереженням здоров’я людей. Цьому сприяє і застосування локальних клінічних протоколів, стандартів лікування, регіонального лікарського формуляру. Важливе значення має автоматизована система обліку медикаментів і виробів медичного призначення, яку презентує Лікарняна каса. Вона дозволить проводити аналіз лікувально-діагностичного процесу, кожен лікар зможе знати, наскільки він відійшов чи наскільки дотримується локальних клінічних протоколів.

Про діяльність БО «Лікарняна каса Житомирської області» у першому півріччі розповів С. М. Грищук – заступник виконавчого директора, про досвід роботи філії ЛК у Житомирському районі – лікарі-експерти Ольга Іллівна Штурнак і Катерина Опанасівна Грамушко.
Начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА, головні спеціалісти, лікарі- експерти ознайомилися з роботою філії ЛК у Житомирській ЦРЛ та з обліком медикаментів у лікувальному закладі.
Автор статті: Світлана Михалюк


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:24
СБУ затримала двох ділків, які хотіли продати російську ...
Сьогодні 12:36
СБУ знешкодила рейдерську банду, яка хотіла захопити па ...
Сьогодні 12:06
В порту Рені прикордонники та детективи БЕБ запобігли к ...
Сьогодні 10:29
Одеські поліцейські повідомили колишній працівниці ломб ...
Сьогодні 10:03
СБУ затримала тіктокера-рецидивіста, який «засвітив» ро ...
Вчора 23:26
Шмигаль взяв участь у засіданні Міжвідомчої координацій ...
Вчора 22:40
Шмигаль: Ситуація в енергетиці залишається контрольован ...
Вчора 22:38
Держава виплатила українцям за пошкоджене росією майно ...
Вчора 22:36
Кулеба: Оборонна промисловість є ключем до спільної без ...
Вчора 22:34
До 1,7 ГВт: збільшено пропускні спроможності для імпорт ...
Вчора 15:40
Відгуки про товари в Інтернеті: На Житомирщині 34-річни ...
27 листопада 14:31
ДБР затримало адвокатесу з Житомирщини, яка вимагала 30 ...
24 листопада 12:37
У Житомирі водійка таксі повірила шахраям та втратила 5 ...
24 листопада 10:17
На Житомирщині судитимуть зрадника з Херсонщини, який « ...
22 листопада 12:35
Замах на вбивство: У дворі багатоповерхівки в Житомирі ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення