Вугільні регіони матимуть нові можливості та перспективу розвитку

31.08 00:01    
У Міненерговугілля під головуванням генерального директора Директорату викопних видів палива Максима Федотова проведено робочу зустріч з представниками Європейської Комісії.

Під час зустрічі обговорили питання реконверсії вугільних регіонів та впровадження проектів, які дадуть можливість врегулювати соціально-економічні проблеми шахтарських міст.

Максим Федотов зазначив, що Міненерговугілля вивчає досвід країн ЄС з метою впровадження успішних проектів в Україні. Питання реконверсії стосуються як державного сектору, так і приватного, адже запаси вугілля шахт з часом вичерпуються, тому важливо планувати нові інвестиційні проекти та вивчати можливості використання наявної бази для їх реалізації.

Міненерговугілля, за словами Максима Федотова, дотримується Плану пріоритетних дій Уряду та Плану заходів з реалізації етапу «Реформування енергетичного сектору (до 2020 року)» Енергетичної стратегії України до 2035 року. «Йдеться не про негайне закриття шахт, а про перспективний розвиток регіону, стратегічне бачення. Ми маємо вже зараз думати, що з тими шахтами надалі робити, - наголосив Максим Федотов. - Ми повинні зацікавити тих керівників, які є ініціативними та мотивованими, що дозволить створити нові робочі місця і дати нове життя цим регіонам».

На його думку, потрібно насамперед сформувати реєстр шахтарських міст та селищ, в яких є можливість впроваджувати проекти, та організувати майданчик з метою обговорення напрямків розвитку. Наступним етапом має стати презентація успішних європейських практик та пропозиція можливих програм, пілотних проектів з метою їх впровадження за сприяння Європейського Союзу.

Представники ТОВ «ДТЕК Енерго», які брали участь у зустрічі, звернули увагу на важливість роботи з громадськістю та залучення громадських організацій до цього процесу. Одним із питань, яке має враховуватися, є питання екології та наслідків закриття тієї чи іншої шахти, а також вирішення соціальних питань і створення нових робочих місць.

Учасники зустрічі обговорили можливі джерела фінансування проектів, зокрема кошти обласного бюджету, місцевих громад та залучення донорської допомоги.

За підсумками зустрічі домовилися розпочати роботу в регіонах з керівниками місцевої влади з метою створення платформи для планування майбутнього процесу реконверсії та розроблення відповідної дорожньої карти.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:09
По пять килограммов пластида и тротила обнаружила СБУ в ...
Вчора 18:51
23 січня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:31
У «Гоптівці» затримано водія, який за винагороду віз че ...
Вчора 17:30
Комплектуючі до бронетехніки українець намагався перемі ...
Вчора 17:12
На Львівщині прикордонники затримали 2 громадян Туреччи ...
Вчора 22:47
ДП "Медичні закупівлі України" розпочне закупівлі лік ...
Вчора 22:43
Держенергоефективності: Понад 1360 будівель в країні от ...
Вчора 22:39
Обговорено питання спільного контролю у пунктах пропуск ...
Вчора 22:36
МОН проведе регіональні наради щодо організації вступно ...
Вчора 22:33
Впровадження «Е-ветеран» та надання он-лайн послуг вирі ...
21 січня 10:19
На околиці Житомира у сміттєвому баку виявили... протит ...
20 січня 12:25
У Житомирі викрили розповсюджувача наркотиків через «за ...
18 січня 11:17
В Житомирській області зник 14-річний підліток - оголош ...
17 січня 15:31
У Житомирі незаконно продали об’єкт культурної спадщини ...
17 січня 12:15
В масштабній ДТП під Житомиром травмовано чотирьох люде ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення