У МТОТ презентували посібник зі збору доказів для Міжнародного Кримінального Суду

24.08 23:24    
У МТОТ презентували посібник зі збору доказів для Міжнародного Кримінального Суду. Посібник підготовлено для неурядових організацій, активістів та волонтерів – усіх тих, хто не будучи професійними слідчими і не володіючи спеціальними знаннями зі збирання доказів про порушення прав людини і норм міжнародного гуманітарного права, зацікавлений в оволодінні ба­зовими навичками для надання потенційної допомоги Міжнародному Кримінальному Суду (МКС) та правоохоронним органам України.

Чому цей посібник корисний:

в посібнику наведено найбільш актуальну та об’єктивну інформацію про особливості роботи МКС та його окремих органів;
надано практичні рекомендації неурядовим організаціям, активістам, волонтерам стосовно методології збору, опрацювання, зберігання інформації та її подальшої передачі до МКС та правоохоронних органів України;
запропоновано алгоритм, який можна використовувати в практичній діяльності організацій під час збору ними інформації;
роз’яснено необхідність забезпечення безпеки як тих, хто збирає інформацію про міжнародні злочини, так і тих, хто її надає.
Міжнародний Кримінальний Суд – це перша постійно діюча, незалежна від ООН, міжнародна установа, уповноважена притягати до кримінальної відповідальності фізичних осіб, винних у вчиненні міжнародних злочинів. Суд діє відповідно до свого установчого документа – міжнародного договору, що має назву Римський Статут, що був прийнятий 17 липня 1998 р*.
Наразі учасницями, тобто державами, які ратифікували чи приєдналися до Статуту, є 122 держави. МКС розглядає справи щодо фактів вчинення найстрашніших міжнародних злочинів, таких як геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності.

Систематичне порушення Російською Федерацією норм та правил ведення війни змушує українське суспільство невідкладно реагувати на воєнні злочини та злочини проти людяності через міжнародно-правову інституцію - Міжнародний Кримінальний Суд, що покликаний врегульовувати порушені питання.

Тому Україна подала спеціальні Заяви до Суду щодо подій на Євромайдані та ситуації збройного конфлікту в Україні. 8 вересня 2015 року Україна передала до МКС Заяву, якою визнала юрисдикцію Суду стосовно всіх злочинів (це у першу чергу злочини проти людяності і воєнні злочини), скоєних на території України з початку військової агресії Російської Федерації проти нашої держави**.

Незалежним органом МКС є Офіс Прокурора. Прокурор проводить попереднє вивчення, розслідування і є єдиним, хто може передати справу до Cуду.

Саме для сприяння роботи Офісу Прокурора щодо збору та документування ймовірних злочинів Римський Статут надає право будь-якій фізичній чи юридичній особі передати Офісу Прокурора будь-яку інформацію, яка, на їхню думку, містить факти про вчинення зазначених злочинів.

Наразі багато неурядових організацій звертаються до МКС з проханням роз’яснити, яким чином збирати, оформлювати та передавати інформацію про вчинені злочини. Тому головна мета посібника – дати базові знання та практичні рекомендації щодо збору інформації, безпосередньої фіксації вчинених правопорушень, і допомога Офісу Прокурора МКС у попередньому вивченні ситуації, під час якої були скоєні ймовірні злочини.

Посібник, що розроблений із залученням міжнародних експертів, науковців та практиків, допомагає визначити, яка інформація буде корисною для МКС та надає практичні рекомендації щодо її збору і передачі до цього Суду.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, коментуючи презентацію посібника, сказав наступне:

"Рекомендуючи використовувати Посібник, ми не прагнемо покласти на представників неурядових організацій та активістів, які збирають інформацію, роль та функції слідчого.

Однак вважаємо, що діяльність громадських організацій щодо збору інформації про ймовірні злочини є важливим і потужним джерелом інформації для Офісу Прокурора МКС, оскільки часто, в силу різних обставин, правоохоронні органи не можуть зібрати певні надважливі докази через недовіру чи побоювання свідків і потерпілих, неможливість доступу до місця події тощо. Натомість неурядові організації можуть встановити довірливі стосунки з постраждалими особами, надавати важливу інформацію щодо загального контексту, в якому відбувалися порушення. Часто громадським організаціям вдається задокументувати порушення одразу після їх скоєння, уникнувши випадкової втрати доказів".

МТОТ направить розроблений посібник громадським організаціям, членам Міжвідомчої комісії з питань узагальнення правової позиції держави у питанні відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України, членам Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні як органу, що здійснює інформаційне та організаційне забезпечення діяльності вказаних Комісій ***.

МТОТ висловлює подяку Посольству Швейцарії в Україні за плідну співпрацю та активну підтримку Міністерства у розробленні Посібника.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:00
18 вересня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзд ...
Сьогодні 17:40
Обладнання для майнінгу криптовалюти, комплектуючі до м ...
Сьогодні 16:53
«Навколосвітній вояж» для подорожувальників із Куби зак ...
Сьогодні 16:41
На кордоні з Румунією вилучили вантажівку з прихованими ...
Сьогодні 16:10
На Полтавщине СБУ раскрыла хищение газоконденсата с гос ...
Сьогодні 23:29
Захист прав громадян України, які працюють за кордоном, ...
Сьогодні 23:25
Відбулася зустріч Міністра оборони України з Надзвичайн ...
Сьогодні 23:21
Уряд затвердив Положення про Міністерство цифрової тран ...
Сьогодні 23:17
Понад 8 тис. га землі перевірили державні інспектори Де ...
Сьогодні 23:12
Стартувала друга хвиля вивчення практичного досвіду вчи ...
Сьогодні 18:38
У Житомирі - ДТП за участі службового автомобіля поліці ...
Сьогодні 15:45
Інформація про загрозу теракту у Житомирі не підтвердил ...
Сьогодні 13:21
У Житомирі поліція перевіряє повідомлення про можливе з ...
Сьогодні 10:20
Резонансне вбивство на Житомирщині - правоохоронці пров ...
Вчора 18:31
СБУ викрила посадовців Житомирської митниці на мільйонн ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення