Ми хочемо ініціювати зміни до ДБН, які б дозволили розміщення зарядних станцій на всіх дорогах загального користування, - Владислав Криклій

14.08 23:35    
Сьогодні, 14 серпня, у Міністерстві інфраструктури України під головуванням Міністра Владислава Криклія відбулася нарада щодо обговорення змін до ДБН Б.2.2-12:2019 “Планування і забудова територій” в частині розміщення електрозаправок на дорогах.

Участь у заході взяли представники Мінінфраструктури, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Укравтодору, ДСНС, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, фахівці Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто”, ДерждорНДІ, а також представники бізнесу, профільних громадських асоціацій та об’єднань у сфері електротранспорту.

“Для Міністерства інфраструктури дуже важливим є перехід на екологічний транспорт. Я сам як власник електромобіля знаю, наскільки чутливе питання інфраструктури зарядних станцій. Ми хочемо ініціювати зміни у ДБН щодо планування і забудови територій в частині електрозаправок. Щоб вони проектувалися на всіх автошляхах загального користування в залежності від типу доріг. І нам дуже важливо почути думку представників ринку у цьому питанні”, - наголосив під час наради Владислав Криклій.

Наразі у чинному ДБН “Планування і забудова територій” передбачена обов’язковість розміщення електрозарядних станцій (ЕЗС) на магістральній мережі населених пунктів, а також на автомобільних дорогах державного значення. Проте конкретно не визначені їх обсяги з урахуванням існуючої кількості електромобілів та зростанням на перспективу. Також у чинних нормах не передбачені ЕЗС на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.

Разом з тим, у чинних змінах до ДБН “Автостоянки і гаражі” міститься норма про обов’язкове влаштування електрозарядок на нових або реконструйованих парковках у кількості 5% від загального обсягу машиномісць.

Владислав Криклій повідомив, що Міністерство інфраструктури планує оновити стратегію розвитку електромобільності в Україні в рамках Національної транспортної стратегії та наразі веде переговори з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) щодо другого проекту з оновлення міського транспорту - “Міський громадський транспорт України ІІ”, у рамках якого оновлюються тролейбусні, автобусні та інші парки громадського транспорту в різних містах України із залученням сучасного електротранспорту.

“Потрібно дивитися на перспективу і впроваджувати ті сучасні рішення в інфраструктурі, які будуть зручними та комфортними для населення. Якщо ми хочемо рухатися в майбутнє, електротранспорт та електрозарядки, зокрема, мають бути такою ж невід’ємною частиною нашого життя, як магазини чи звичайні АЗС”, - додав очільник Міністерства.

Нагадаємо, за даними МВС України, за перше півріччя 2020 року в Україні зареєстровано 3384 електромобілі, що на 16% вище показників 2019 року за аналогічний період.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:32
Ганебна спроба тютюнових контрабандистів спровокувати п ...
Вчора 17:31
Курсанти академії вибули на стажування в органи охорони ...
Вчора 17:30
Міжнародного злочинця та викрадену в Норвегії автівку в ...
Вчора 11:11
На Закарпатье нашли в горах заблудившуюся сноубордистку
Вчора 10:50
Во Львове две пенсионерки отдали аферистам более 50000 ...
Вчора 23:31
Україна та Канада створюють робочу групу задля реагуван ...
Вчора 23:28
Збільшено розмір соціальної стипендії дітям-сиротам, ді ...
Вчора 23:25
Україна та Польща розпочали роботу над новим проектом м ...
Вчора 23:22
Уряд запровадив компенсації для громадян, у яких встано ...
Вчора 23:19
Кібератаки на європейські банки зі збитками у 2,5 млрд ...
Вчора 23:44
На оптовому ринку Житомира нелегально продавали алкогол ...
Вчора 18:41
Підозрюваному в одержанні хабаря в. о. начальника відді ...
Вчора 18:14
На Житомирщині СБУ викрила контрабандний канал комплект ...
26 січня 14:03
У Житомирі стажер поштового відділення обкрадав закордо ...
25 січня 20:57
На Житомирщині в. о. начальника відділу Держекоінспекці ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення