За нетяжкий злочин хлопця звільнено від кримінальної відповідальності - прокурорами застосовано заходи відновного правосуддя для неповнолітнього

За нетяжкий злочин хлопця звільнено від кримінальної відповідальності - прокурорами застосовано заходи відновного правосуддя для неповнолітнього

31.12 13:20    
Прокурори Житомирщини, у межах процесуального керівництва, продовжують впроваджувати Програму відновлення для неповнолітніх, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення.

Наразі, у межах цієї Програми судами двох неповнолітніх звільнено від кримінальної відповідальності. Ще стосовно двох підлітків застосовуються медіаційні заходи.
Як приклад, ювенальним прокурором Коростишівської місцевої прокуратури взяти участь у такій програмі запропоновано неповнолітньому, підозрюваному у викраденні мобільного телефону у свого знайомого (ч.1 ст. 185 КК України).

Таким чином, фігуранта справи – учня місцевого училища - було охоплено заходами, розробленими Програмою. Зокрема, із хлопцем зустрілися та провели індивідуальну розмову медіатор і психолог, які роз’яснили, серед іншого, відповідальність за вчинене кримінальне правопорушення.
Зважаючи на успішне проходження Програми, а також на його примирення із потерпілим, Коростишівською місцевою прокуратурою до суду скеровано клопотання про звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності.

За результатом розгляду Черняхівським районним судом від 16.12.2020 винесено ухвалу про звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності.
Як повідомлялося раніше, на Житомирщині діє Програма відновного правосуддя для неповнолітніх, які є вперше підозрюваними у вчиненні кримінальних проступків та нетяжких злочинів. Впровадження Програми здійснюється на виконання спільного наказу Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури.
Довідково: діти, які вперше схибили, мають примиритися з потерпілим, а соцслужби та психологи — відкоригувати їх поведінку. Тоді судом приймається позитивне рішення щодо звільнення дитини від кримінальної відповідальності.

Відновна система правосуддя щодо дітей сприятиме примиренню конфліктуючих сторін, припиненню самого конфлікту шляхом взаємного вибачення, каяття у вчиненому, усуненню завданої потерпілому моральної, матеріальної та фізичної шкоди, а також прийняттю неповнолітнім правопорушником відповідальності за скоєне.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:38
Громадянин Кувейту намагався вивезти «лірику» на 24 міл ...
Вчора 16:31
Водолазні підрозділи Морської охорони Держприкордонслуж ...
Вчора 16:02
Тиждень роботи КПВВ в районі проведення операції Об’єдн ...
Вчора 15:38
Третій спробі незаконно вивезти лікарські засоби у вели ...
Вчора 14:27
Черновицкая область: спасатели ликвидировали возгорание ...
Вчора 10:48
Марина Лазебна: Забезпечення соціальних прав людей, під ...
Вчора 10:45
У Мінінфраструктури за участі Владислава Криклія відбул ...
Вчора 10:42
У Мінфіні підписано перші 7 угод з провідними банками п ...
Вчора 10:39
Дмитро Кулеба та Жан-Ів Ле Дріан домовилися про участь ...
Вчора 10:36
Віктор Ляшко розповів про вакцинацію проти COVID-19 в о ...
26 лютого 12:47
Обшуки у приміщеннях комунального підприємства Житомирс ...
26 лютого 12:05
На Житомирщині поліція розслідує обставини вбивства чол ...
26 лютого 11:53
На Житомирщині стався конфлікт між старостою та знімаль ...
25 лютого 10:54
У Житомирі викрили злочинну групу у викраденні та відми ...
25 лютого 10:19
На Житомирщині підліток зламував акаунти вчителів та ві ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення