Резолюція депутатів фракцій обласної ради - учасників мітингу проти свавілля газових монополістів «Ні!» газовим махінаціям!»

13.02 16:42    
До нас, як до представників громади Житомирської області, звертаються обурені мешканці через вказування у платіжках завищених об’ємів споживання газу, нарахування так званих коефіцієнтів, окремих платіжок за транспортування газу, що провокують соціальну напругу у суспільстві.
Резолюція депутатів фракцій обласної ради - учасників мітингу проти свавілля газових монополістів «Ні!» газовим махінаціям!»

«Будь-яке підприємство у своїй роботі має керуватися лише одним постулатом: пріоритет – інтереси споживачів. Але монополія, у даному випадку природна, не узгоджує свою діяльність із громадою, чиї інтереси мають бути враховані апріорі. Коли монополіст стверджує, що не встановлює тарифи, це і є перша маніпуляція, адже нагорі керуються саме розрахунками зацікавленої сторони. Таким чином громаду повністю усунули від процесу прийняття рішень та продовжують втовкмачувати, що так має бути. Ні, так не повинно бути. Ми вимагаємо, щоб усі нагальні питання, що стосуються участі громади, узгоджували з громадою. І наводимо докази маніпуляцій та порушення прав споживачів», - наголосив учасник мітингу, голова фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді Віталій Ейсмонт.

Односторонні антисоціальні правочини АТ «Житомиргаз» щодо припинення в опалювальний період газопостачання та розподіл природного газу на 45 об’єктів споживачів області супротивні за своїм змістом цивільному та антимонопольному законодавству, інтересам держави і суспільства, ведуть до порушення прав споживачів, дестабілізації функціонування об’єктів соціальної інфраструктури, а відтак до загострення соціально-економічних та гуманітарних проблем регіону, обмежують права територіальних громад, не враховують вимоги регіональних цільових програм тощо.

Оператор газорозподільних мереж, маніпулюючи нормами чинного законодавства, а також змістом Кодексу ГРС, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.15 № 2494, продовжує безпрецедентну практику шантажу місцевих органів влади і органів місцевого самоврядування шляхом відключення в опалювальний період від джерела газопостачання теплопостачальних, теплотранспортних і теплогенеруючих організації, які забезпечують енергією населення, підприємства, установи та організації, що може призвести до надзвичайної ситуації.

Вказаною нормою оператору ГРМ лише надається право(!) в установленому законодавством порядку припиняти та/або обмежувати (і ці поняття не є тотожними!) газопостачання (розподіл природного газу) на об’єкти споживачів (у тому числі побутових споживачів). Натомість, довільне тлумачення Приватним акціонерним товариством цієї норми права в частині, що стосується його «вимушеності» припинити (не обмежити!) розподіл природного газу споживачам, викликано виключно намаганням отримати додаткові прибутки. Саме на подвійному коефіцієнті компенсації вартості спожитих підприємствами обсягів природного газу акцентує увагу АТ «Житомиргаз» в листах, направлених до обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене вимагаємо зупинити маніпуляцію щодо показників у платіжках за комунальні послуги у частині газопостачання.

​Ні зловживанням з боку монополій! ​Досить наживатися на простих людях!

​Резолюцію прийнято на мітингу проти свавілля газових монополістів 13 лютого 2020 року у м.Житомирі «Ні!» газовим махінаціям!».

Фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» та Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в обласній раді.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 17:36
Росіянку, яку розшукували за наркообіг та крадіжку затр ...
Вчора 17:13
150 000 гривень хабара за здійснення оплати за договоро ...
Вчора 17:11
ДБР затримало працівника виправної колонії при спробі п ...
Вчора 16:37
У пункті пропуску «Дякове» дежавю
Вчора 16:35
З України намагалися вивезти культурні цінності
Вчора 23:25
Тепер найактуальніша інформація про ГВК доступна на сер ...
Вчора 23:22
Ігор Петрашко обговорив актуальні питання співпраці Мін ...
Вчора 23:19
На Рівненщині правоохоронці провели 12 обшуків в учасни ...
Вчора 23:16
Денис Шмигаль провів переговори зі Спеціальним уповнова ...
Вчора 23:13
У місті Соледар Донецької області відкрили Центр безпек ...
Вчора 17:52
Трагедія у Житомирі: На кондитерській фабриці загинув в ...
Вчора 09:49
Трагедія у Житомирі: Поліція розслідує смертельне травм ...
07 липня 10:55
У Житомирі на проспекті Миру та вулиці Театральній в за ...
02 липня 15:29
Контррозвідка СБУ викрила мільйонні зловживання під час ...
01 липня 10:24
У Житомирі СБУ затримала офіцера військової частини
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення