Резолюція депутатів фракцій обласної ради - учасників мітингу проти свавілля газових монополістів «Ні!» газовим махінаціям!»

13.02 16:42    
До нас, як до представників громади Житомирської області, звертаються обурені мешканці через вказування у платіжках завищених об’ємів споживання газу, нарахування так званих коефіцієнтів, окремих платіжок за транспортування газу, що провокують соціальну напругу у суспільстві.
Резолюція депутатів фракцій обласної ради - учасників мітингу проти свавілля газових монополістів «Ні!» газовим махінаціям!»

«Будь-яке підприємство у своїй роботі має керуватися лише одним постулатом: пріоритет – інтереси споживачів. Але монополія, у даному випадку природна, не узгоджує свою діяльність із громадою, чиї інтереси мають бути враховані апріорі. Коли монополіст стверджує, що не встановлює тарифи, це і є перша маніпуляція, адже нагорі керуються саме розрахунками зацікавленої сторони. Таким чином громаду повністю усунули від процесу прийняття рішень та продовжують втовкмачувати, що так має бути. Ні, так не повинно бути. Ми вимагаємо, щоб усі нагальні питання, що стосуються участі громади, узгоджували з громадою. І наводимо докази маніпуляцій та порушення прав споживачів», - наголосив учасник мітингу, голова фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді Віталій Ейсмонт.

Односторонні антисоціальні правочини АТ «Житомиргаз» щодо припинення в опалювальний період газопостачання та розподіл природного газу на 45 об’єктів споживачів області супротивні за своїм змістом цивільному та антимонопольному законодавству, інтересам держави і суспільства, ведуть до порушення прав споживачів, дестабілізації функціонування об’єктів соціальної інфраструктури, а відтак до загострення соціально-економічних та гуманітарних проблем регіону, обмежують права територіальних громад, не враховують вимоги регіональних цільових програм тощо.

Оператор газорозподільних мереж, маніпулюючи нормами чинного законодавства, а також змістом Кодексу ГРС, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.15 № 2494, продовжує безпрецедентну практику шантажу місцевих органів влади і органів місцевого самоврядування шляхом відключення в опалювальний період від джерела газопостачання теплопостачальних, теплотранспортних і теплогенеруючих організації, які забезпечують енергією населення, підприємства, установи та організації, що може призвести до надзвичайної ситуації.

Вказаною нормою оператору ГРМ лише надається право(!) в установленому законодавством порядку припиняти та/або обмежувати (і ці поняття не є тотожними!) газопостачання (розподіл природного газу) на об’єкти споживачів (у тому числі побутових споживачів). Натомість, довільне тлумачення Приватним акціонерним товариством цієї норми права в частині, що стосується його «вимушеності» припинити (не обмежити!) розподіл природного газу споживачам, викликано виключно намаганням отримати додаткові прибутки. Саме на подвійному коефіцієнті компенсації вартості спожитих підприємствами обсягів природного газу акцентує увагу АТ «Житомиргаз» в листах, направлених до обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене вимагаємо зупинити маніпуляцію щодо показників у платіжках за комунальні послуги у частині газопостачання.

​Ні зловживанням з боку монополій! ​Досить наживатися на простих людях!

​Резолюцію прийнято на мітингу проти свавілля газових монополістів 13 лютого 2020 року у м.Житомирі «Ні!» газовим махінаціям!».

Фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» та Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в обласній раді.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 19:23
18 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 17:53
«Біле ікло» на варті кордону
Сьогодні 17:44
Двоє українців переносили сигарети із Білорусі рюкзакам ...
Сьогодні 17:14
На березі Тиси прикордонники знову затримали «водолаза»
Сьогодні 16:15
Посадовці ПАТ «Банк Михайлівський» підозрюються у вивед ...
Вчора 23:09
Розвиток патронатних сімей є одним із пріоритетів Мінсо ...
Вчора 23:06
Олексій Гончарук: Уряд захищає людей праці: цивілізован ...
Вчора 23:03
МОЗ прозвітувало про готовність до безпечної евакуації ...
Вчора 22:58
Гончарук: За два тижні державні банки вже видали доступ ...
Вчора 22:51
Эко-сумки: От экологичности – до надежности и практично ...
Сьогодні 15:11
Фатальна ДТП під Житомиром - поліцейські встановили осо ...
Сьогодні 14:49
У Житомирі тривають спільні заходи прокуратури та поліц ...
Сьогодні 11:08
У Житомирі всі наряди поліції шукали 1,8-річну дівчинку ...
Сьогодні 10:01
На митному посту «Житомир» вилучили дві вантажівки що в ...
Вчора 16:29
На Житомирщині у колодязі виявили тіло 18-річної дівчин ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення