Володимир Ширма взяв участь в онлайн-обговоренні реформи місцевого самоврядування

Володимир Ширма взяв участь в онлайн-обговоренні реформи місцевого самоврядування

23.04 16:24    
Голова обласної ради Володимир Ширма 23 квітня взяв участь в онлайн-нараді на тему «Актуальні питання реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Зазначене питання внесено на обговорення з керівниками органів місцевого самоврядування різних регіонів країни Українською асоціацію районних та обласних рад.

Під час обговорення місцеві самоврядці, зокрема Президент асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, наголошували на тому, що представники центральних органів не бачить існування районних рад та їх виконкомів. Конституцією України і Європейською хартією передбачена саме трьохрівнева система місцевого самоврядування і ліквідація районних рад може призвести до дисбалансу в громадах.

До того ж Верховна Рада України проголосувала у другому читанні законопроект №2653 «Про внесення змін до закону «Про місцеве самоврядування в Україні», яким Уряду дано повноваження визначати адміністративні центри територіальних громад та змінювати межі адміністративно-територіального устрою. Але в законі не передбачено погодження таких рішень з органами місцевого самоврядування.

Висловив власну думку й голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, який зазначив, що прийняті на вищих щаблях влади окремі рішення нівелюють роль і значення місцевого самоврядування.

«Зараз районні та обласні ради фактично усунено від прийняття рішень, що стосується життєдіяльності громад, особливо щодо формування ОТГ. Нещодавно Кабміном затверджено Перспективні плани трьох областей, серед яких Житомирська область, але це зроблено без врахування побажань громад. Ба більше, з початку цього року обласні ради позбавили можливостей погоджувати надання надр у користування та спецдозволів для видобутку корисних копалин. Усі знають, що в нашому регіоні актуальним є питання видобутку бурштину. Але зараз обласна рада не знає, які дозволи продаються на аукціонах, кому ці дозволи надаються. Все це робиться без погодження з обласною радою», - зазначив Володимир Ширма і наголосив, що абсолютно підтримує трирівневу систему організації влади в країні.

За підсумками обговорення вирішено домовитись про онлайн-зустріч з Головою Верховної Ради України та Прем’єр-міністром України, аби обговорити і донести думки та пропозиції представників органів місцевого самоврядування країни щодо реформування представницької влади.

Пресслужба обласної ради

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:32
Столичные спасатели ликвидировали возгорание травяного ...
Вчора 18:19
На Буковині подорож трьох азіатів до Румунії не вдалася ...
Вчора 17:50
Днепропетровская область: ликвидировано возгорание в мн ...
Вчора 17:49
На кордні з Румунією прикордонники запобігли черговим с ...
Вчора 17:19
«Справи Майдану»: ДБР повідомило про підозру учаснику з ...
Вчора 22:42
Уряд ухвалив концепцію розвитку STEM-освіти до 2027 рок ...
Вчора 22:39
Денис Шмигаль привітав будівельників з професійним свят ...
Вчора 22:36
Мінфін: Понад 27,3 млн грн отримали учасники за скасова ...
Вчора 22:33
Прем’єр-міністр доручив перевірити умови зберігання амі ...
Вчора 22:29
Міністр Кабінету Міністрів України провів нараду з пред ...
04 серпня 13:28
На Житомирщині до 6 років за гратами засуджено командир ...
04 серпня 11:21
Житомирянин потрапив на гачок Інтернет-шахрая
03 серпня 17:38
У Житомирі СБУ викрила на корупції посадовця Державної ...
03 серпня 12:08
Інспектор відділу протидії кіберзлочинам Житомирщини по ...
03 серпня 10:39
Військовий та його дружина постануть перед судом за те, ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення