Морська охорона забезпечує захист і режим свободи відкритого моря

22.05 15:29    
У службі одночасно задіяно понад 20 кораблів та катерів, що патрулюють близько 2 тис. морських миль за тиждень. Враховуючи, що сезон малої навігації набирає обертів, інтенсивність заходів суден у чорноморські порти, рух суден Дунаєм та активність рибалок на Азові також зростає день у день, кількість виходів на службу корабельно-катерного складу зросла у середньому до 10 за добу.

Постійно здійснюється моніторинг та регулярно проводиться обстеження прилеглої зони, контроль за дотриманням суднами закордонного плавання законодавства України в ній.

Упродовж останні два тижні підрозділами Морської охорони виявлено та розпізнано понад 600 суден та плавзасобів різної модифікації. Проведено огляд 113 з них. Відмічається збільшення правопорушень прикордонного режиму у прибережній зоні, в територіальному морі та у внутрішніх водах. Так, зафіксовано півсотні порушень прикордонного та природоохоронного законодавства на морі. Це майже 70 % всіх правопорушень із початку сезону малої навігації.

Здебільшого порушення прикордонного режиму полягає у відсутності документів, що посвідчують особу та вихід за двомильну зону без засобів зв’язку. Водночас, частішають й випадки порушення природоохоронного законодавства.

Нагадуємо, що дотримання прикордонного режиму є обов’язковим і спрямовано не тільки на виконання громадського обов’язку, а й на забезпечення безпеки перебування на воді, унеможливлення надзвичайних ситуацій. Рятування на воді не є основною функцією морських прикордонників, однак в морі ситуації бувають різні. Морська охорона завжди напоготові. І часто саме морські прикордонники першими опиняються поруч із тими, хто потерпає від лиха. І саме вони надають першу допомогу, як, до прикладу, це було з пожежею на рибальському судні в Азовському морі наприкінці березня цього року.

Саме тому офіцери Регіонального управління морської охорони у рамках співробітництва Держприкордонслужби з департаментом поліції та прикордонної охорони Естонської республіки брали участь у багатонаціональній конференції «Пошук та порятунок на морі. Інноваційні платформи та технології», що відбулася у Таллінні. Команди представників різних служб та структур з усього світу, що взаємодіяють на морі, обговорювали перспективи та доцільність використання безпілотних водних та повітряних суден, щільне співробітництво між країнами, а також між навчальними закладами і компаніями із підготовки молодих фахівців.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 20:12
Колишнього начальника Хмельницького Управління СБУ суди ...
Вчора 19:02
24 червня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 18:48
На Одещині правоохоронці викрили злочинне угруповання, ...
Вчора 18:43
В Донецкой области СБУ задержала боевика террористическ ...
Вчора 18:42
СБУ разоблачила руководителя подразделения налоговой ин ...
Вчора 23:49
Завдання «Ігор Нескорених» - витягти людей зі стану зне ...
Вчора 23:44
З 1 вересня при будівництві нових ліній і станцій метро ...
Вчора 23:40
Як відкрити інклюзивну групу в дитсадку – Уряд визначив ...
Вчора 23:36
Підписано меморандум про співпрацю між Міністерством у ...
Вчора 23:32
Передано в суд обвинительный акт в отношении бывшего на ...
Вчора 09:39
Поліція перевіряє повідомлення про вибухівку у двох виш ...
22 червня 11:17
У Житомирі поліцейські викрили грабіжника
21 червня 13:00
На Житомирщині чоловік, вбив знайомого та спокійно пішо ...
20 червня 14:35
В Києві житомирянка винесла з ювелірного салону прикрас ...
20 червня 09:57
У Житомирі вночі затримали чоловіків з ноутбуком. ФОТО
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення