Морська охорона забезпечує захист і режим свободи відкритого моря

22.05 15:29    
У службі одночасно задіяно понад 20 кораблів та катерів, що патрулюють близько 2 тис. морських миль за тиждень. Враховуючи, що сезон малої навігації набирає обертів, інтенсивність заходів суден у чорноморські порти, рух суден Дунаєм та активність рибалок на Азові також зростає день у день, кількість виходів на службу корабельно-катерного складу зросла у середньому до 10 за добу.

Постійно здійснюється моніторинг та регулярно проводиться обстеження прилеглої зони, контроль за дотриманням суднами закордонного плавання законодавства України в ній.

Упродовж останні два тижні підрозділами Морської охорони виявлено та розпізнано понад 600 суден та плавзасобів різної модифікації. Проведено огляд 113 з них. Відмічається збільшення правопорушень прикордонного режиму у прибережній зоні, в територіальному морі та у внутрішніх водах. Так, зафіксовано півсотні порушень прикордонного та природоохоронного законодавства на морі. Це майже 70 % всіх правопорушень із початку сезону малої навігації.

Здебільшого порушення прикордонного режиму полягає у відсутності документів, що посвідчують особу та вихід за двомильну зону без засобів зв’язку. Водночас, частішають й випадки порушення природоохоронного законодавства.

Нагадуємо, що дотримання прикордонного режиму є обов’язковим і спрямовано не тільки на виконання громадського обов’язку, а й на забезпечення безпеки перебування на воді, унеможливлення надзвичайних ситуацій. Рятування на воді не є основною функцією морських прикордонників, однак в морі ситуації бувають різні. Морська охорона завжди напоготові. І часто саме морські прикордонники першими опиняються поруч із тими, хто потерпає від лиха. І саме вони надають першу допомогу, як, до прикладу, це було з пожежею на рибальському судні в Азовському морі наприкінці березня цього року.

Саме тому офіцери Регіонального управління морської охорони у рамках співробітництва Держприкордонслужби з департаментом поліції та прикордонної охорони Естонської республіки брали участь у багатонаціональній конференції «Пошук та порятунок на морі. Інноваційні платформи та технології», що відбулася у Таллінні. Команди представників різних служб та структур з усього світу, що взаємодіяють на морі, обговорювали перспективи та доцільність використання безпілотних водних та повітряних суден, щільне співробітництво між країнами, а також між навчальними закладами і компаніями із підготовки молодих фахівців.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:55
Україна передала Європейській Комісії перший Звіт у меж ...
Вчора 22:53
Порхун: Мінветеранів разом з великим бізнесом розвивати ...
Вчора 22:52
Мінветеранів залучатиме нотаріусів до удосконалення зак ...
Вчора 11:36
У Миколаєві ДБР встановлює обставини вибухів через які ...
Вчора 11:34
8 тис євро за незаконний перетин кордону - Львівські по ...
24 квітня 23:42
Віталій Коваль провів зустріч з представником Міністерс ...
24 квітня 23:40
Басалаєва: Україна потребує від європейських партнерів ...
24 квітня 23:38
Верховний Суд підтвердив законність висновків аудиторів ...
24 квітня 23:36
За зловживання зі збитками 1,5 млн грн судитимуть ексза ...
24 квітня 23:34
Три лікарні у Львові, Тернополі та польському Кросно ро ...
23 квітня 12:01
На Житомирщині адвокатеса за 30 тис дол «гарантувала» п ...
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
15 квітня 14:32
ДБР затримало керівника заповідника з Житомирщини
15 квітня 13:32
«Відзначив» свій 17-й день народження жорстоким вбивств ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення