Морська охорона забезпечує захист і режим свободи відкритого моря

22.05 15:29    
У службі одночасно задіяно понад 20 кораблів та катерів, що патрулюють близько 2 тис. морських миль за тиждень. Враховуючи, що сезон малої навігації набирає обертів, інтенсивність заходів суден у чорноморські порти, рух суден Дунаєм та активність рибалок на Азові також зростає день у день, кількість виходів на службу корабельно-катерного складу зросла у середньому до 10 за добу.

Постійно здійснюється моніторинг та регулярно проводиться обстеження прилеглої зони, контроль за дотриманням суднами закордонного плавання законодавства України в ній.

Упродовж останні два тижні підрозділами Морської охорони виявлено та розпізнано понад 600 суден та плавзасобів різної модифікації. Проведено огляд 113 з них. Відмічається збільшення правопорушень прикордонного режиму у прибережній зоні, в територіальному морі та у внутрішніх водах. Так, зафіксовано півсотні порушень прикордонного та природоохоронного законодавства на морі. Це майже 70 % всіх правопорушень із початку сезону малої навігації.

Здебільшого порушення прикордонного режиму полягає у відсутності документів, що посвідчують особу та вихід за двомильну зону без засобів зв’язку. Водночас, частішають й випадки порушення природоохоронного законодавства.

Нагадуємо, що дотримання прикордонного режиму є обов’язковим і спрямовано не тільки на виконання громадського обов’язку, а й на забезпечення безпеки перебування на воді, унеможливлення надзвичайних ситуацій. Рятування на воді не є основною функцією морських прикордонників, однак в морі ситуації бувають різні. Морська охорона завжди напоготові. І часто саме морські прикордонники першими опиняються поруч із тими, хто потерпає від лиха. І саме вони надають першу допомогу, як, до прикладу, це було з пожежею на рибальському судні в Азовському морі наприкінці березня цього року.

Саме тому офіцери Регіонального управління морської охорони у рамках співробітництва Держприкордонслужби з департаментом поліції та прикордонної охорони Естонської республіки брали участь у багатонаціональній конференції «Пошук та порятунок на морі. Інноваційні платформи та технології», що відбулася у Таллінні. Команди представників різних служб та структур з усього світу, що взаємодіяють на морі, обговорювали перспективи та доцільність використання безпілотних водних та повітряних суден, щільне співробітництво між країнами, а також між навчальними закладами і компаніями із підготовки молодих фахівців.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:03
22 серпня: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Вчора 17:45
Прикордонники продовжують затримувати контрабандні сига ...
Вчора 17:34
Спробу переправити через кордон з Росії парашути прикор ...
Вчора 17:00
60 000 пачок сигарет на 2,7 мільйона гривень прикордонн ...
Вчора 16:46
Громадяни Китаю замість подушок везли чотири валізи бур ...
Вчора 10:37
Завдяки генерації енергії із сміття Україна може заміщу ...
Вчора 10:33
Радіоточки в нових квартирах більше не передбачатимуть ...
Вчора 10:28
Аудитори Рівненщини протягом січня - липня 2019 року за ...
Вчора 10:24
Спробу переправити через кордон з Росії парашути прикор ...
Вчора 10:19
Уряд затвердив Положення про Державну службу України з ...
Вчора 19:40
В Житомирській області на хабарі затримано адвоката, су ...
Вчора 19:38
У Житомирі затримано колишнього керівника комунального ...
21 серпня 12:12
В центрі Житомира молодик травмував двох поліцейських
21 серпня 10:50
У Житомирі затримали дівчину, яка намагалась отримати к ...
21 серпня 10:06
У Житомирі 12-річна дівчинка травмувалася на залізнични ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення