Представники Держекоінспекції та НБУ провели перше робоче засідання в рамках проєкту ESG

29.05 11:03    
Постійно діюча Робоча група з питань практики застосування законодавства в роботі Державної екологічної інспекції України (Робоча група) в рамках проєкту ESG (екологічне, соціальне та корпоративне управління (англ. Environmental, Social, and Corporate Governance, ESG) провели підготовче засідання з представниками Національного банку України. Робочу групу очолює перший заступник Голови Державної екологічної інспекції України Дмитро Васильович Заруба.

Нагадаємо, що 16 квітня 2021 відбулося підписання Договору про співпрацю для впровадження Проєкту з розвитку сталого фінансування в Україні між Національним банком України та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), що входить до Групи Світового банку. У межах проєкту будуть розроблені і впроваджені нові регуляції та інструменти у напрямку розвитку «зелених» фінансів.

Державна екологічна інспекція України розуміє актуальність цього питання та має намір спільно з Національним банком України взяти участь у напрацюванні необхідної нормативно-правової бази.

Тож, на засіданні сторони обговорили можливості подальшої співпраці Державної екологічної інспекції з Національним банком та розвитку відносин між інституціями.

Зокрема, учасники Робочої групи озвучили представникам НБУ пропозиції, щодо яких фінансовий регулятор міг би надати рекомендації:

- бізнесу – стосовно коректного складання документів з екологічних проєктів (оцінки/рейтинги ESG (Environmental, Socialand Governance) з метою залучення кредитних ресурсів;

- страховому сектору - стосовно проведення методик розрахунків страхових виплат і визначення матеріальних збитків з урахуванням нанесеної шкоди для здоров'я і навколишнього середовища;

- банкам – стосовно здійснення оцінки екологічних проєктів.

Заступник голови Робочої групи Сергій Володимирович Кріводонов акцентував увагу представників Національного банку на проблемах води та водних ресурсів в Україні, вирішити які можливо, зокрема, за допомогою страхування.

Під час засідання Робочої групи також був озвучений і прокоментований проєкт навчання і практик з питань безпечного обігу біоцидів, підвищення усвідомленості жінок і гендерної рівності у питаннях обізнаності безпечного обігу біоцидів. Даний проєкт підготовлений з метою створення здорового і сприятливого способу життя майбутніх поколінь за рахунок популяризації та створення умов висвітлення проблеми неконтрольованого обігу біоцидів в Україні і передбачуваних рішень щодо регулювання ринку хімічних продуктів.

За підсумком робочої зустрічі було досягнуто згоди про можливість розгляду напрямків співпраці із залученням фахівців Національного банку України, членів Робочої групи та Державної екологічної інспекції України до проєкту розроблення стандартів «зелених» фінансів, що дозволить створити належні умови для залучення міжнародних інвестицій в екологічні ініціативи.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:13
У Києві дільничний офіцер поліції повернув пенсіонерці ...
Вчора 17:09
Четверо українців намагалися «домовитися» на кордоні пр ...
Вчора 16:42
В Одессе на пожаре спасен мужчина
Вчора 16:25
У присутності Президента в Запоріжжі відкрили рух верхо ...
Вчора 16:24
В Одессе во время пожара пострадали мать с ребенком
Вчора 23:31
Київські оперативники затримали групу осіб за збут псих ...
Вчора 23:29
Сумська область: приборкуючи загоряння покрівлі, вогнеб ...
Вчора 23:26
У Сумах на місці пожежі виявили тіло загиблої людини
Вчора 23:23
311 тис грн за нестворення перепон при оплаті виконаних ...
Вчора 23:20
Шахрайство з легалізацією іноземців – викрито групу осі ...
Вчора 22:48
Мільйонні збитки за забруднення землі: У Житомирі вияви ...
22 січня 11:30
20-річному хакеру з Житомира загрожує до 8 років позбав ...
21 січня 17:32
У Житомирі взяли під варту підозрюваного у замаху на вб ...
21 січня 11:54
У Житомирі вбито жінку - підозрюваного затримано аж в О ...
20 січня 11:54
На Житомирщині чоловік опинився у комі після гостювання ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення