Ми хочемо передати всі повноваження зверху вниз, а нам пропонують щось середнє

17.05 23:42    
Головною темою Другого загальноукраїнського круглого столу національної єдності, який пройшов 17 травня в Харкові, стали питання децентралізація і федералізації. Різницю між першим і другим вкотре пояснив Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який в Уряді відповідає за напрям децентралізації повноважень та реформи місцевого самоврядування.

За його словами, треба ліквідувати всі ті чинники, які призвели до тієї ситуації, яка сьогодні є в країні, і ці чинники - узурпація влади, тотальна корупція і зубожіння населення.

«Ми хочемо передати всі повноваження зверху вниз, а нам пропонують щось середнє», - сказав Володимир Гройсман, наголосивши, що передача повноважень не громадам, а на рівень регіону призведе до створення чогось на зразок окремих князівств, де права громад і людей знову будуть знехтувані.
«Люди не хочуть більше так жити. Система влади, яка сьогодні діє в Україні, породила корупцію, тиск на суспільство і нехтування думкою людей. Це найголовніша проблема і її треба вирішувати», - сказав Володимир Гройсман.

«Перше засідання Уряду, перший виступ Прем’єр-міністра в Парламенті – тоді було сказано про децентралізацію влади і передачу повноважень на місця. Прем’єр сказав особисто, що головним його завданням є те, щоб посада Прем’єр-міністра в країні не була такою важливою, якою вона є сьогодні, а щоб влада була передана вниз – містам, селищам, селам», - додав урядовець.

За його словами, в країні немає насправді мовної проблеми, про яку говорять окремі політики, так само, як і не має жодних проявів неповаги до тієї чи іншої частини українського суспільства. Усі зусилля Уряд спрямовує на об’єднання суспільства довкола єдиної мети – успішної і сильної України.

«Ми маємо слідувати тим країнам, в яких високий рівень життя і побудувати в себе, як у європейській державі систему, при якій головною буде людина, її інтереси, а не чиновник. Хтось сказав, що унітарна країна довела свою неефективність. Ні. Неефективна влада, брудна політика – ось, що призвело до того, що в нашій країні сьогодні дуже багато бідних людей. І це сьогодні відповідальність політичних партій, політиків, які в Парламенті, звичайно, спільно з Урядом. У нас немає іншого варіанту», - сказав Володимир Гройсман. Він наголосив, що саме децентралізація влади дозволить вирішити сьогодні складні для країни завдання.

«Тепер що стосується федералізації. Ось відкрив Вікіпедію, яка пише, що федерація – це форма державного устрою, при якій кілька держав створюють одну союзну державу. У нас хіба є декілька держав, які ми маємо об’єднати? В нас унітарна країна! Тому ми, як Уряд, пропонуємо сьогодні провести повну децентралізацію влади, провести її за прикладом європейських країн, які довели свою ефективність», - пояснив Віце-прем’єр-міністр.

Він звернувся також до політиків з проханням не перейматися кожному, зокрема своїм політичним майбутнім, яке, за його словами, нічого не вартуватиме без успішної країни, а займатися натомість реальними справами, які виведуть країну з кризи.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк в ході Другого загальноукраїнського круглого столу національної єдності наголосив, що позиція Уряду є незмінною: владу в країні необхідно децентралізувати.

«Ми вже згаяли роки, щоби передати повноваження від центральної влади на місця. Саме цей Уряд, незважаючи на те, що не всі політичні сили підтримують цю ідею, вийшов з чіткою позицією про ліквідацію обласних і районних державних адміністрацій на місцях і передачу виконавчим комітетам відповідних рад фінансово-економічних повноважень, які раніше були в Києва або в тих, які призначалися Києвом», - підкреслив він. При цьому, за словами Глави Уряду, центральна влада на місцях «повинна мати державне представництво, яке отримає функцію загального нагляду за дотриманням законодавства на відповідній території».

До речі, як зауважили учасники Другого загальноукраїнського круглого столу національної єдності, сьогоднішнє зібрання, у порівнянні з попереднім, стало більш змістовним і конструктивнішим. Це дає надію багатьом на те, що Україна поступово рухається шляхом наведення спокою і ладу в країні.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua/
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:24
17 лютого: Ситуація в контрольних пунктах в’їзду-виїзду ...
Сьогодні 16:24
Прикордонники вшанували пам’ять загиблого Героя України ...
Сьогодні 14:34
На Закарпатье нашли пропавшую туристку
Сьогодні 14:33
Хмельницкая область: спасатели ликвидировали возгорание ...
Сьогодні 14:32
Спасатели Львовщины оказали помощь шестерым травмирован ...
Сьогодні 00:19
В Одесі пройшла конференція з підготовки українсько-аме ...
Сьогодні 00:14
Міненерговугілля та керівництво Кіровоградської області ...
Сьогодні 00:08
МОН: Завдяки Уряду та Парламенту виділено понад 1 млрд ...
Сьогодні 00:03
Ярема: Члени дитячих молодіжних громадських організацій ...
Вчора 23:59
Держводагентство: Лютий – час підготовки до пропуску ве ...
14 лютого 14:47
На Житомирщині СБУ викрила на хабарах посадовця фіскаль ...
14 лютого 09:05
Київська область: В автомобілі мешканця Житомирщини, як ...
09 лютого 09:55
На Житомирщині слідчі оголосили підозру продавцю зброї
08 лютого 10:09
У Житомирі поліція затримала на хабарі у 20 тисяч грн к ...
07 лютого 22:05
Військова прокуратура затримала на хабарі у 20 тис грн ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення