Держекоінспекція у Житомирській області попереджає про пожежну небезпеку

Держекоінспекція у Житомирській області попереджає про пожежну небезпеку

01.06 11:25    
З настанням спекотної погоди на території Житомирської області почастішали випадки пожеж, які призводять до погіршення екологічної ситуації в регіоні. На даний час прийнято відповідні рішення на загальнодержавному та регіональному рівнях, якими обмежено або взагалі заборонено відвідування лісових масивів жителями.

З метою попередження виникнення пожеж працівниками державної лісової охорони спільно з Державною екологічною інспекцією, УМВС та МНС здійснюються спільні рейди з проведення роз’яснювальної роботи серед населення та виявлення і притягнення до відповідальності злісних порушників правил пожежної безпеки в лісах, оскільки, необережне поводження з вогнем в лісових масивах призводить до виникнення пожеж, які вщент знищують все живе, що вирощувалось та зберігалось роками.

Між тим, громадяни нерідко поводяться недбало, розводять багаття, кидають недопалки, заїжджають на територію лісового фонду на автомобілях, залишаючи сліди мастил. Все це призводить до загорання лісових масивів, до того ж виникненню пожеж сприяє висока температура повітря та рвучкий вітер і відсутність дощів.

Екологічна інспекція закликає громадян бути свідомими під час відвідування лісів, та нагадує про відповідальність передбачену за порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Так, статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, передбачено штраф, винуватці несуть матеріальну відповідальність в разі нанесення шкоди природним комплексам.

Крім того, при притягненні винних осіб до відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення, тяжкість їх наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України, передбачено кримінальну відповідальність за даний вид правопорушення, а саме за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом, винні особи караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:46
На Харківщині понад 100 прикордонників здали 45 літрів ...
Вчора 23:45
На Одещині прикордонники затримали переправника чоловік ...
Вчора 23:43
З початку 2024 року понад 650 прикордонників пройшли пі ...
Вчора 23:41
В Харківській області керована ворожа авіабомба вразила ...
Вчора 11:00
Розстріл поліцейських на Вінниччині: ДБР викрило військ ...
24 квітня 23:19
Преимущества и недостатки беззерновых кормов для кошек
24 квітня 20:46
Как установить динамики Блаупункт в автомобиль
22 квітня 23:42
Что вкуснее, слаще и неприхотливее: черника или голубик ...
22 квітня 12:58
Оформлення приміщення HPL-панелями: Від декоративності ...
19 квітня 23:37
Аюрведические препараты от бессонницы на травах
Вчора 13:03
Озброєння на продаж: правоохоронці Житомирщини вилучили ...
Вчора 12:28
На Житомирщині керівник благодійної організації продава ...
23 квітня 12:01
На Житомирщині адвокатеса за 30 тис дол «гарантувала» п ...
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення