На Житомирщині розпочали проводити імунізацію дітей

На Житомирщині розпочали проводити імунізацію дітей

21.04 14:03    
21 квітня в обласній адміністрації відбулася прес-конференція з питань проведення в області Європейського тижня імунізації.

З 20 по 26 квітня в Україні, як і в багатьох країнах Європи, за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) проводиться Європейський тиждень імунізації. Мета цього заходу – підвищення рівня інформованості населення про захист від інфекційних хвороб шляхом імунізації, забезпечення здорового старту кожної дитини та формування належної підтримки з боку керівників виконавчої влади програмам вакцино профілактики.

«В останні роки на Україні розгорнута безпрецедентна за своїми масштабами антивакцинальна кампанія, що проводиться засобами масової інформації. Основною метою цієї кампанії є відмова населення країни від вакцинації дітей за календарем та перехід до природного шляху отримання імунітету – після перенесеного інфекційного захворювання. Батьків залякують можливими після вакцинальними реакціями та ускладненнями. Але ризик від інфекцій, проти яких робиться вакцинація, значно перевищує ризик можливих ускладнень від щеплень», - наголосив заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Гусак.

За повідомленням прес-служби облдержадміністрації, в Житомирській області, як і в цілому по Україні, відмічаються негативні тенденції в системі вакцинопрофілактики. Згідно даних обласної СЕС за 2008 рік відсоток провакцинованих дітей до року проти поліомієліту становив 81,8% (в 2007 – 97,4%); проти кашлюка, дифтерії, правця (АКДП) – 82,4% (в 2007 році – 95,4%); проти гепатиту – 81,8%.

Найнижчі показники охоплення щепленням АКДП в м.Житомирі – 64,7%; Малинському – 70,5%; Новоград-Волинському – 72,8% ; Коростенському – 73,8%; Коростишівському – 79,7% районах. Проти гепатиту вакциновано дітей до року в Коростишивському – 42,3%; Малинському – 46,6%; Чуднівському -56,6%; Романівському – 62,6% районах.

Запорукою успіху в боротьбі з інфекційними хворобами є:

державна підтримка національної програми імунізації;

політика охорони здоров’я;

економічні ресурси;

доступність та якість вакцин;

професіоналізм медпрацівників;

засоби масової інформації.


Довідково: В жовтні 2005 року Європейське Регіональне Бюро ВООЗ та ряд держав – членів регіону провели перший Європейський тиждень імунізації. В 2007 році до цієї ініціативи приєднались 25 держав. В цьому році в ньому приймають участь 33 країни Європи, також паралельні заходи будуть проводиться в Сполучних Штатах Америки.

На думку міжнародних експертів ВООЗ для зниження інфекційної захворюваності у всьому світі необхідно як мінімум два фактори. На першому місті – чиста питна вода; на другому – імунізація. Ефективність вакцинації в профілактиці інфекційних хвороб доведена великим досвідом – понад 200 років від першого щеплення, зробленого англійським лікарем Едвардом Дженнером в 1796 році. За оцінками ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати більш ніж 2 мільйонів випадків смерті. Це одна з найефективніших із погляду вартості видів інвестицій в охороні здоров`я з перевіреними стратегіями.

Завдяки кампанії імунізації, проведеною Всесвітньою організацією охорони здоров`я в 1967-1977 рр., була ліквідована натуральна віспа. До початку проведення цієї програми хвороба загрожувала 60 % населення світу, від неї вмирала кожна четверта хвора людина.

В 1988 році ВООЗ прийняла програму Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту. Завдяки масовій імунізації захворюваність на цю страшну хворобу знизилася на 99%, і близько п`яти мільйонів людей було врятовано від паралічу. У 2002 році Україна у складі Європейського регіону ВООЗ була сертифікована, як територія вільна від циркуляції дикого штаму поліомієліту.

За період з 1999 по 2003 рр. смертність від кору в усьому світі знизилась на 40%.

В Україні, згідно національного календаря, затвердженого Наказом МОЗ №48 від 03.02.2006 року, проводиться планова імунізація населення проти 10 інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гемофільної інфекції. В календарі послідовність щеплень, строки та інтервали між ними підібрані так, щоб у дитини якомога краще сформувався захист від небезпечних інфекційних захворювань.

Ще в пологовому будинку дитина вакцинується від туберкульозу і гепатиту, і протягом перших 6 місяців життя повинна бути щеплена ще проти п’яти інфекцій – дифтерії, правцю, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції. В рік дитина має бути щеплена від кору, паратиту і краснухи. З року також починається проведення реакції Манту, яка є не вакцинацією, а пробою і визначає наявність тубінфікування у дитини.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 23:46
На Харківщині понад 100 прикордонників здали 45 літрів ...
Вчора 23:45
На Одещині прикордонники затримали переправника чоловік ...
Вчора 23:43
З початку 2024 року понад 650 прикордонників пройшли пі ...
Вчора 23:41
В Харківській області керована ворожа авіабомба вразила ...
Вчора 11:00
Розстріл поліцейських на Вінниччині: ДБР викрило військ ...
24 квітня 23:19
Преимущества и недостатки беззерновых кормов для кошек
24 квітня 20:46
Как установить динамики Блаупункт в автомобиль
22 квітня 23:42
Что вкуснее, слаще и неприхотливее: черника или голубик ...
22 квітня 12:58
Оформлення приміщення HPL-панелями: Від декоративності ...
19 квітня 23:37
Аюрведические препараты от бессонницы на травах
Вчора 13:03
Озброєння на продаж: правоохоронці Житомирщини вилучили ...
Вчора 12:28
На Житомирщині керівник благодійної організації продава ...
23 квітня 12:01
На Житомирщині адвокатеса за 30 тис дол «гарантувала» п ...
16 квітня 15:58
Трагедія у Житомирі: Під час вивантаження відходів у ку ...
15 квітня 17:28
Прокуратура Житомирщини: арештований товар на майже 800 ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення