На Житомирщині розпочали проводити імунізацію дітей

На Житомирщині розпочали проводити імунізацію дітей

21.04 14:03    
21 квітня в обласній адміністрації відбулася прес-конференція з питань проведення в області Європейського тижня імунізації.

З 20 по 26 квітня в Україні, як і в багатьох країнах Європи, за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) проводиться Європейський тиждень імунізації. Мета цього заходу – підвищення рівня інформованості населення про захист від інфекційних хвороб шляхом імунізації, забезпечення здорового старту кожної дитини та формування належної підтримки з боку керівників виконавчої влади програмам вакцино профілактики.

«В останні роки на Україні розгорнута безпрецедентна за своїми масштабами антивакцинальна кампанія, що проводиться засобами масової інформації. Основною метою цієї кампанії є відмова населення країни від вакцинації дітей за календарем та перехід до природного шляху отримання імунітету – після перенесеного інфекційного захворювання. Батьків залякують можливими після вакцинальними реакціями та ускладненнями. Але ризик від інфекцій, проти яких робиться вакцинація, значно перевищує ризик можливих ускладнень від щеплень», - наголосив заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Гусак.

За повідомленням прес-служби облдержадміністрації, в Житомирській області, як і в цілому по Україні, відмічаються негативні тенденції в системі вакцинопрофілактики. Згідно даних обласної СЕС за 2008 рік відсоток провакцинованих дітей до року проти поліомієліту становив 81,8% (в 2007 – 97,4%); проти кашлюка, дифтерії, правця (АКДП) – 82,4% (в 2007 році – 95,4%); проти гепатиту – 81,8%.

Найнижчі показники охоплення щепленням АКДП в м.Житомирі – 64,7%; Малинському – 70,5%; Новоград-Волинському – 72,8% ; Коростенському – 73,8%; Коростишівському – 79,7% районах. Проти гепатиту вакциновано дітей до року в Коростишивському – 42,3%; Малинському – 46,6%; Чуднівському -56,6%; Романівському – 62,6% районах.

Запорукою успіху в боротьбі з інфекційними хворобами є:

державна підтримка національної програми імунізації;

політика охорони здоров’я;

економічні ресурси;

доступність та якість вакцин;

професіоналізм медпрацівників;

засоби масової інформації.


Довідково: В жовтні 2005 року Європейське Регіональне Бюро ВООЗ та ряд держав – членів регіону провели перший Європейський тиждень імунізації. В 2007 році до цієї ініціативи приєднались 25 держав. В цьому році в ньому приймають участь 33 країни Європи, також паралельні заходи будуть проводиться в Сполучних Штатах Америки.

На думку міжнародних експертів ВООЗ для зниження інфекційної захворюваності у всьому світі необхідно як мінімум два фактори. На першому місті – чиста питна вода; на другому – імунізація. Ефективність вакцинації в профілактиці інфекційних хвороб доведена великим досвідом – понад 200 років від першого щеплення, зробленого англійським лікарем Едвардом Дженнером в 1796 році. За оцінками ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати більш ніж 2 мільйонів випадків смерті. Це одна з найефективніших із погляду вартості видів інвестицій в охороні здоров`я з перевіреними стратегіями.

Завдяки кампанії імунізації, проведеною Всесвітньою організацією охорони здоров`я в 1967-1977 рр., була ліквідована натуральна віспа. До початку проведення цієї програми хвороба загрожувала 60 % населення світу, від неї вмирала кожна четверта хвора людина.

В 1988 році ВООЗ прийняла програму Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту. Завдяки масовій імунізації захворюваність на цю страшну хворобу знизилася на 99%, і близько п`яти мільйонів людей було врятовано від паралічу. У 2002 році Україна у складі Європейського регіону ВООЗ була сертифікована, як територія вільна від циркуляції дикого штаму поліомієліту.

За період з 1999 по 2003 рр. смертність від кору в усьому світі знизилась на 40%.

В Україні, згідно національного календаря, затвердженого Наказом МОЗ №48 від 03.02.2006 року, проводиться планова імунізація населення проти 10 інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, гемофільної інфекції. В календарі послідовність щеплень, строки та інтервали між ними підібрані так, щоб у дитини якомога краще сформувався захист від небезпечних інфекційних захворювань.

Ще в пологовому будинку дитина вакцинується від туберкульозу і гепатиту, і протягом перших 6 місяців життя повинна бути щеплена ще проти п’яти інфекцій – дифтерії, правцю, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції. В рік дитина має бути щеплена від кору, паратиту і краснухи. З року також починається проведення реакції Манту, яка є не вакцинацією, а пробою і визначає наявність тубінфікування у дитини.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 17:43
Прикордонники виявили африканця у Карпатах
Сьогодні 17:13
Щоб подорож була без зайвих клопотів - дотримуйтесь чин ...
Сьогодні 16:34
Віртуальна зустріч для обговорення реальних результатів ...
Сьогодні 15:15
Контрабандистам не вдалося подолати водний канал
Сьогодні 12:09
На Харьковщине СБУ предупредила некачественное строител ...
Сьогодні 12:34
Олексій Чернишов: Мінрегіон оголосив пріоритетні напрям ...
Сьогодні 12:31
Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження д ...
Сьогодні 12:28
Закупівля неякісних бронежилетів Міноборони - ДБР повід ...
Сьогодні 12:25
Столичне підприємство випускало у вільний обіг баржі та ...
Сьогодні 12:14
Підбурювання до державної зради – посадовцю ФСБ РФ пові ...
Сьогодні 12:19
У Житомирі на вулиці Покровській в ДТП загинула жінка - ...
Вчора 15:27
В Житомирській області обікрали благодійний фонд
19 жовтня 21:56
На Житомирщині КОРД затримав банду вимагачів
19 жовтня 12:07
У Житомирі на вулиці Чуднівській водій Chevrolet Aveo з ...
18 жовтня 23:00
«Червоний» та «помаранчевий»: На Житомирщині діятимуть ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення