У Житомирі ізраїльська компанія планує побудувати завод з переробки побутових відходів. ФОТО

21.12 18:51    
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в облдержадміністрації, 21 грудня у Житомирі, за ініціативи народного депутата України В.Зубова відбулася презентація ізраїльської компанії з переробки побутових відходів.

У Житомирі ізраїльська компанія планує побудувати завод з переробки побутових відходів. ФОТО


У презентації взяли участь: голова облдержадміністрації С.Рижук, міський голова В.Дебой, представники ізраїльської компанії, керівники управлінь облдержадміністрації: економіки; промисловості та розвитку інфраструктури; житлово-комунального господарства та енергозбереження, представники комунальних підприємств. У своєму виступі С.Рижук зазначив:

”Сьогодні в області маємо велику проблему з переробки побутових відходів. В області нараховується 483 полігони твердих побутових відходів та сміттєзвалищ, більшість з яких не відповідають санітарним та екологічним нормам. Впродовж дев’яти місяців нам надходило багато пропозицій щодо вирішення даної проблеми. Проте, пропозиції поки-що залишаються на папері. Вважаю, що дане питання необхідно вирішити найближчим часом. Мене особисто зацікавила пропозиція ізраїльської компанії думаю, що вона буде вигідна обом сторонам як ізраїльській, так і українській”.

За результатами зустрічі створено робочу групу, яку очолив С.Рижук, та більш детально обговорено пропозицію щодо будівництва на території міста заводу з переробки твердих побутових відходів.

Довідково:
У житловому фонді міста Житомира і населених пунктах Житомирської області кожного року утворюється близько 2 млн м3 твердих побутових відходів, у тому числі 0,5 млн м3 в обласному центрі.
Крім того, постійно зростає об’єм твердих побутових відходів за рахунок збільшення обсягів тари та упакування.
В м. Житомирі, Новоград-Волинському, Коростені, Коростишеві, Малині полігони твердих побутових відходів переповнені майже на 30 відсотків і загрожують екологічному стану довкілля.
Для проведення робіт у поточному році заплановано виділення з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища 4,85 млн.грн. Проте кошти не виділено.
Існуючі проблеми у сфері поводження з твердими побутовими відходами поступово вирішуються органами місцевого самоврядування області.
Так у м. Коростені в напрямі роздільного збору сміття діє сміттєсортувальна станція відходів, які сортуються у 4 види контейнерів: скло, папір, пластик та загальні відходи. По місту розміщено 47 таких контейнерів. Крім того в окремому місці проводиться досортування вторинної сировини.
Виконкомом Житомирської міської ради розроблено програму, якою передбачається встановлення у дворах будинків спеціальних контейнерів для роздільного сортування скла, паперу, пластику, загальних відходів.
Перевізник твердих побутових відходів ТОВ «Грінко-Житомир» планує встановити у м. Житомирі 750 сміттєзбиральних контейнерів для роздільного збору відходів. Крім того, визначене окреме місце – приймальний пункт відходів вторинної сировини, де буде проводитись її досортування.
В місті Коростишеві на міському полігоні запроваджено роздільне сортування відходів.
У місті Новограді-Волинському триває робота по впровадженню сучасних підходів та технологій в сфері поводження з побутовими відходами. На даний час застосовується роздільний збір побутових відходів, знешкоджується фільтрат.
У м. Коростені ведеться робота стосовно будівництва сміттєпереробного комплексу з будівельною компанією «Україна-Австрія», яка пропонує будівництво сміттєпереробних комплексів-заводів, екологічно чистих та екологічно безпечних підприємств для повної санітарної очистки міст і населених пунктів. Вирішено питання щодо виділення 15 га землі під будівництво, виготовлено акт на землю, розробляється робоча документація.
В м. Бердичеві за рахунок коштів ТОВ «Полісся-Екосфера», якому надано в оренду міський полігон, розпочато будівництво сміттєсортувальної дільниці, після чого буде проводитись роздільний збір відходів та сміттєсортування. Завдяки її запуску навантаження на полігон зменшиться на 20-40 %. За рік завод перероблятиме близько 30 тис. тон сміття, це майже стільки, скільки його щороку утворюється в місті.
Олевська та Новоград-Волинська райдержадміністрації надали викопіювання із ситуаційного плану району із позначенням земельних ділянок, що пропонуються для будівництва сміттєпереробного підприємства.
Вирішується питання щодо виділення земельної ділянки під будівництво сміттєпереробних заводів на території Любарського, Чуднівського, Ружинського, Малинського районів.


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: http://ruporzt.com.ua
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 18:55
Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з пр ...
Вчора 18:54
Правова основа безпеки: відбулись навчально-методичні з ...
Вчора 18:53
Крек, гашиш, канабіс – прикордонники Ізмаїльського заго ...
Вчора 18:53
На Закарпатті викрили перевертня у погонах
Вчора 18:53
Соціальна місія прикордонників: турбота про родини тих, ...
Вчора 19:00
Щорічний фінансовий тиждень International Monetary Fund ...
Вчора 18:58
Надійне партнерство України та США відіграє важливу рол ...
Вчора 18:56
МОЗ: е-Направлення та медвисновки створюються лікуючим ...
Вчора 18:54
Денис Шмигаль обговорив посилення співробітництва з Мін ...
Вчора 18:52
Мінцифри: Резиденти Дія.Сіty заплатили ₴53+ млрд ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення