Як стало відомо Інтернет-порталу
Рупор Житомира, Богдан Данилишин провів семінар-нараду з керівниками регіональних економічних служб.
За інформацією Прес-служби Мінекономіки, в заході взяли участь фахівці Мінекономіки, представники Міністерства фінансів, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державного комітету України по земельних ресурсах, Державного агентства з інвестицій та інновацій, Національного агентства України з іноземних інвестицій та розвитку, а також керівники економічних структурних підрозділів регіонів України, керівники економічних служб міст і районів Львівщини.
Богдан Данилишин зазначив у своєму виступі, що за підсумками восьми місяців поточного року спостерігається уповільнення спаду промислового виробництва у 19 регіонах, зокрема, стійка тенденція уповільнення падіння виробництва промислової продукції з початку року сформувалася у великих промислових регіонах – Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій областях, та поступова стабілізація прослідковується у Луганській області. У серпні поточного року по відношенню до липня в 11 регіонах приріст промислового виробництва коливався в межах від 0,7% (Миколаївська область) до 19,4% (Одеська область).
Також з початку року продовжує демонструвати сталу тенденцію щомісячного приросту обсягів виробництва сільське господарство (зростання у січні-серпні становило 0,4%). Крім того, за підсумком січня-серпня, другий місяць поспіль у поточному році, спостерігалося зростання виробництва у господарствах населення на 3,8% (у січні-липні - на 1,8%).
Приріст виробництва сільськогосподарської продукції забезпечено більш як половиною регіонів, найвищі показники продемонстрували Івано-Франківська (на 15,3%), Львівська, Хмельницька (на 12,7%), Тернопільська (12,6%) та Житомирська області (10,4%).
Про початок виходу економіки з рецесії свідчить, за словами Міністра, приріст іноземних інвестицій у ІІ кварталі майже удвічі більше, ніж у І кварталі (приріст сукупного обсягу іноземного капіталу склав 1,5 млрд. дол. США).
Позитивна динаміка прослідковується й у регіональному розрізі. Якщо у І кварталі приріст прямих іноземних інвестицій був притаманний лише 12 регіонам (по Україні - на 2,6%), то у І півріччі – вже 24 регіонам (по Україні – на 6,6%).