Позитивний економічний ефект від роботи НАБУ сягає 3 мільярдів гривень

13.02 12:34    
За 2 роки розслідувань Національне антикорупційне бюро України повернуло державі 253,3 млн грн, запобігло розкраданню близько 2 млрд грн. Ще понад 674 млн грн — у процесі конфіскації.

За результатами роботи у 2017 році НАБУ повернуло державі 177,4 млн грн, з яких 103,9 млн грн — у другому півріччі. Загалом за понад два роки розслідувань державі повернуто — на підставі рішень суду або ж добровільно на рахунки державних компаній — більше 253 млн грн. Для прикладу, у другому півріччі на етапі досудового розслідування на рахунки ПАТ «Укрнафта» зусиллями детективів НАБУ було повернуто 51,7 млн грн.

Говорячи про позитивний економічний ефект від діяльності НАБУ, варто також відзначити кошти, розкраданню яких вдалося завадити. Зокрема, з моменту початку розслідувань детективи Бюро зберегли для держави понад 2 млрд грн.

Бюро також активно працює над усуненням умов для вчинення злочинів, в тому числі через позовну роботу у господарських судах. Станом на кінець 2017 року юристи НАБУ підготували та скерували до суду 35 позовів про визнання недійсними угод на загальну суму понад 6 млрд грн. 28 позовів суд задовільнив; у 13-ти з них судом касаційної інстанції ухвалені остаточні рішення. За наслідками розгляду позовів НАБУ понад 130 млн грн вже стягнуто на користь держави. Найбільша сума коштів, конфіскованих за рішенням суду — 712,4 млн грн. Йдеться про судові рішення за позовами Національного бюро, якими визнано недійсними 13 договорів про відступлення права вимоги / переведення боргу за електроенергію за посередництва ПрАТ «ХК «Енергомережа». 38 млн грн із цієї суми вже фактично повернуті. Виконання решти судових рішень забезпечить повернення ще 674,4 млн грн.

За умови винесення обвинувальних вироків у справах, які вже слухаються у суді, з’являться юридичні підстави для стягнення в дохід держави ще щонайменше 400 млн грн, а також великої кількості рухомого та нерухомого майна, які були арештовані на етапі досудового розслідування.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 21:59
Представник спортивної команди ДПСУ Владислав Чекан виб ...
Вчора 21:59
Поглиблення співпраці та знань: прикордонники пройшли д ...
Вчора 21:58
«Хто директор!? Терміново!»: киянин їхав у фальшиве зак ...
Вчора 21:58
На Івано-Франківщині прикордонники викрили організатора ...
Вчора 21:57
Одеські поліцейські повідомили про підозру 50-річній жі ...
04 листопада 18:08
LED-стрічка: універсальне рішення для сучасного освітле ...
04 листопада 00:25
Кавові машини La Cimbali: легендарна техніка для кав’яр ...
04 листопада 00:24
Що таке колоноскопія і як до неї підготуватися?
31 жовтня 22:35
Бурение скважины под ключ: особенности и преимущества
30 жовтня 22:18
Як підібрати якісний гідравлічний циліндр?
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення