Семерак: В системі екокоординат українців відчуваються кардинальні зміни

24.09 21:07    
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що отримані соціологічні дослідження у екологічній сфері стануть дороговказом у реалізації державної екологічної політики та «звіркою годинників» дій влади і думки громадськості.

«Проведення такого соціологічного дослідження в екології – це вже велика ментальна перемога. Традиційні дослідження проблеми екології в пріоритет ніколи не виносили. Екологія завжди була на останньому місті після економіки, охорони здоров’я та інших сфер життя. Дане дослідження - екокомпас, який дає змогу реально оцінити чи в правильному напрямку рухається державна екологічна політика», - сказав Остап Семерак.

Міністр також підкреслив, що зміна ставлення українців до екології з перших днів роботи його команди в міністерстві є пріоритетом в роботі.

«Дослідження показали, в країні почався новий рух екосвідомості українців. Для 93% українців охорона довкілля є важливою проблемою, а 87% вважають, що можуть особисто відігравати роль у захисті українського довкілля. Це - абсолютно нове усвідомлення ролі екології в житті людини. Водночас, поки що українці для збереження довкілля роблять замало. Відчувається розрив між сприйняттям екоцінностей та реальними діями», - розповів Міністр.

За його словами дуже незначний відсоток українців, які використовують різного роду екологічні практики. Зокрема, на запитання громадян що вони робили для збереження довкілля 65% відповіли, що сортували сміття, 43% - купували товари місцевих виробників, 35% - зменшили споживання енергії, а 27% - води. Ще 34% уникали купівлі одноразових пластикових виробів, а 25% користувалися вело транспортом і ходили пішки.

Міністр також звернув увагу, що кількість людей в Україні, для яких проблема довкілля важлива, співпадає з відповідним показником в країнах ЄС.

«Це означає, що за свідомістю український громадянин абсолютно інтегрований в загальний європейський простір. За час керування мною Міністерством екології всі законодавчі акти, які були розроблені, були сформовані на виконання Угоди про Асоціацію в чіткій співпраці з європейськими інституціями», - розповів Остап Семерак.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 15:56
Футбольні вболівальники, щоб підтримати нашу збірну, пр ...
Сьогодні 12:54
Гвардійці затримали вбивцю на Донеччині
Сьогодні 10:54
На Херсонщине в пгт Великая Александровка ликвидирован ...
Сьогодні 10:45
В Днепропетровской области в результате ДТП погибли 2 ч ...
Сьогодні 10:44
В Полтавской области из-за пожара в квартире погиб моло ...
19 червня 12:57
Дмитро Кулеба зустрівся із главою МЗС Мальти Еварістом ...
19 червня 12:54
В Україні зробили понад 2 млн щеплень проти COVID-19
19 червня 12:51
Заволодіння понад 400 тис грн жертви рейдерського захоп ...
19 червня 12:48
Прем’єр-міністр України й Міністр торгівлі та інтеграці ...
19 червня 12:45
З нового навчального року офіцерів оперативного та стра ...
Сьогодні 11:25
На Житомирщині двоє чоловіків отримали ножові поранення
18 червня 19:33
Як на Житомирщині з державного банку викрали 14 млн грн
17 червня 09:10
У Житомирі банківський працівник викрав понад 14 млн гр ...
15 червня 10:24
У Житомирі зникла 15-річна дівчинка - оголошено розшук
15 червня 09:46
У Житомирі дебошир, який бив матір, кинув ножа у поліце ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення