Педагоги кожної з областей матимуть можливість взяти участь у добровільній сертифікації, – Лілія Гриневич

04.01 21:04    
Щоб педагоги кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації, усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, яку зможуть зайняти вчителі початкової школи саме цього регіону. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, коментуючи Наказ МОН № 1486 від 29.12.2018 року сьогодні, 4 січня 2019 року, в МОН.

«2019 року в сертифікації зможе взяти участь дуже обмежена кількість вчителів – лише 1 тис. з майже півмільйона сьогодні працюючих педагогів. Тобто йдеться про менш як 0,2% від загальної кількості вчителів. Наразі ми не можемо спрогнозувати, чи буде сертифікація користуватися популярністю, чи ні. Однак ми не можемо допустити, щоб у зв’язку із повільним поширенням інформації чи через якісь інші обставини, одна область чи місто просто швидше забрали усі місця для участі вчителів. Саме тому, щоб педагоги кожної з областей мали можливість взяти участь у добровільній сертифікації, усі регіони матимуть гарантовану, але необов’язкову кількість місць, яку зможуть зайняти вчителі початкової школи саме цього регіону. Ця гарантована чисельність встановлювалась пропорційно до кількості класів, а значить, і вчителів початкової школи у кожному з регіонів», – пояснила Міністр.

Вона ще раз наголосила, що сертифікація є добровільною – це вимога, закріплена як Законом «Про освіту», так і нещодавно прийнятим положенням про сертифікацію.

«Щоб це нагадати, ми також написали та розіслали додатковий лист «Про добровільність сертифікації педагогічних працівників» на усі управління освіти, де підкреслили, що участь у сертифікації відбувається на добровільних засадах та виключно за ініціативою педагогічного працівника. Ми також закликали утриматися від будь-яких дій, які можна тлумачити як тиск, примус, спонукання, прохання тощо педагогічних працівників щодо проходження чи непроходження сертифікації. Ця справа виключно добровільна, і жодні заходи адміністративного впливу неприпустимі. Це надзвичайно важливо для подальшого напрацювання механізмів сертифікації як інструмента державної політики», – повідомила Лілія Гриневич.

Планується, що з огляду на кількість початкових класів найбільше гарантованих, але необов’язкових для заповнення, місць отримають Львівська, Дніпропетровська та Одеська області – 71, 68 та 62 місця відповідно. Найменша кількість вчителів, що зможуть взяти участь у добровільній сертифікації, передбачена для Луганської області – 15 місць.

Нагадуємо, що метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Зареєструватися на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 22:36
Екстрадовано підозрюваного у збуті наркотиків та контра ...
Сьогодні 22:35
Леся Карнаух: За перше півріччя надходження до загально ...
Сьогодні 22:33
Тарас Висоцький: Україна та Марокко нарощують економічн ...
Сьогодні 22:33
Уряд запускає спецмеханізм контрольованого експорту збр ...
Сьогодні 22:32
Передача технологій і озброєння партнерам в рамках Dron ...
26 червня 16:51
Огляд iPhone 17 Pro: чи варто купувати новий флагман Ap ...
25 червня 16:08
Спецодяг та спецвзуття: надійний захист у будь яку пору ...
24 червня 21:46
Чому українці обирають авто з США?
15 червня 14:51
Плити для плитоноски
12 червня 15:38
Як правильно зберігати продукти у пластикових ємностях
25 червня 16:22
Незаконне збагачення на понад 9,3 млн грн – прокурори п ...
24 червня 19:11
Афера з орендою землі: на Житомирщині поліцейські розсл ...
20 травня 13:55
Масштабна операція з очищення системи Національної полі ...
19 травня 10:29
На Житомирщині викрито схему незаконного нарахування гр ...
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення