Дмитро Кулеба: Робота Президента на ГА ООН засвідчила активну роль України на міжнародній арені

23.09 11:04    
Президент України Володимир Зеленський на ГА ООН представив Україну як сильну, демократичну європейську державу, яка визначилася зі своїми зовнішніми пріоритетами, формує систему безпеки для себе та регіону, пропонує дієві рішення глобальних проблем, які не на словах, а у дійсності “оживлюють ООН”.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, коментуючи виступ Президента України у сегменті високого рівня 76-ї сесії ГА ООН.

“Саме за Президента Зеленського в Україні вперше за 30 років з’явилася предметна Стратегія зовнішньополітичної діяльності. Вона передбачає проактивну, сміливу та зрілу зовнішню політику, яка зміцнює позиції України в світовому співтоваристві. Вчорашній виступ Президента засвідчив втілення цієї стратегії та активну роль України на міжнародній арені”, - заявив міністр.

Дмитро Кулеба звернув увагу на принципову позицію Президента щодо повернення Криму та звільнення політв’язнів, яких Кремль утримує на тимчасово окупованих територіях України та в РФ.

“Президент звернувся до міжнародної спільноти із закликом підтримати звільнення близько 450 українців, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях України та в РФ. Він порушував це питання на всіх зустрічах в Нью-Йорку. Ми передавали список наших політв’язнів партнерам. Це ключове: немає нічого ціннішого для Української держави ніж свобода її людей”, - зазначив Дмитро Кулеба.

Президент приділив значну увагу у виступі протидії російській агресії проти нашої держави, консолідуючи міжнародну підтримку України та просуваючи політико-дипломатичне врегулювання російсько-українського збройного конфлікту. Важливо, що Глава держави згадав масову незаконну видачу російських паспортів на окупованих територіях і проведення незаконних російських “виборів”, закликав світове співтовариство та ООН різко засудити злочини держави-окупанта.

Дмитро Кулеба особливо підкреслив важливість заяв Президента щодо Кримської платформи та запрошення державам-членам ООН приєднатися до цього формату: “Цьогорічний виступ відрізняється від попередніх тим, що відбувся невдовзі після успішного проведення в Києві установчого саміту Кримської платформи. Президент виступив на трибуні ГА ООН із сильної, лідерської позиції, маючи за плечима зафіксовану на найвищому рівні підтримку 46 держав і міжнародних організацій у справі повернення Криму. Кримська платформа - це приклад ініціативної зовнішньої політики України, яка пропонує світові нові рішення проблем міжнародного миру та безпеки. Кримська платформа не на словах, а у дійсності “оживлює” ООН та повертає повагу до її Статуту”.

Глава держави приділив окремий блок виступу боротьбі з пандемією COVID-19. Він рішуче виступив за рівний доступ держав-членів ООН до вакцин проти COVID-19 та справедливий розподіл ресурсів для подолання пандемії.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати
Україна Цікавинка Скандали
Сьогодні 22:51
Виготовили вагони для «Укрзалізниці» з неякісного метал ...
Сьогодні 22:45
3 000 доларів США за рішення про встановлення інвалідно ...
Сьогодні 22:44
Понад 600 тисяч гривень за «лікування» — ДБР завершило ...
Сьогодні 22:43
На Сумщині ексначальниця одного з підрозділів ДСНС підо ...
Сьогодні 22:43
На Черкащині взято під варту військовослужбовця, який з ...
30 квітня 21:58
Купольні посудомийні машини: промисловий стандарт швидк ...
29 квітня 18:28
Wok-локшина: секрет популярності та різноманіття смаків
27 квітня 22:21
Документи для навчання, роботи та бізнесу за кордоном: ...
24 квітня 16:50
Коли душовий бокс кращий за кабіну
23 квітня 19:23
Почему CCTV-формат взрывает iGaming в 2026 году
31 березня 22:45
125 000 гривень «відкату» за підписання договору: Нацпо ...
31 березня 16:12
Прокурори повідомили про підозру депутату сільради на Ж ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення