Медичні працівники щоденно лікують та спасають допомагаючи нам в самі тяжкі моменти. Робота їхня безцінна при цьому вимагає професійних знань, постійної концентрації та фізичної витривалості. Одним із ключових факторів, який відповідає за комфорт медиків та ефективність їх праці являється взуття. Незалежно від того, медсестра ви, лікар чи фельдшер, медичне взуття, повинно відповідати особистим вимогам та чинним стандартам. Значення має не тільки легкість та комфорт але й ортопедичні властивості – ефективна підтримка ніг, та спинного відділу.

Чому для медиків звичайне взуття не підходить?
Працівники медичної сфери постійно активно рухаються, проводячи вдень на ногах по 8–12 годин. Звичайне, навіть саме зручне взуття, повністю не відповідає стандартам та медичним вимогам.
До основних проблем, з‘являються з часом у медиків, можливо віднести :
- Систематичні навантаження. Постійне рухливість та стояння призводять до втоми, болю в ступнях і навіть проблем із хребтом та розвитку варикозу.
- Ризик падіння. У медичних закладах підлоги часто можуть бути мокрими, так як регулярно миються та обробляються дезінфікуючими засобами, спричиняючи падіння.
- Необхідність гігієни. Якісне медичне взуття просте в догляді, стійке до хімічних речовин, та бактерій.
- Професійні захворювання. Спеціалізоване взуття значно знижує ризик розвитку плоскостопості, варикоза або виникнення хронічних больових відчуттів в суглобах.
На що звертати увагу вибираючи медичне взуття?
На перший погляд вибір правильного взуття може здатися дрібницею. При цьому рішення відмовитись від спеціалізованого взуття може мати достатньо серйозні наслідки, як для щоденного комфорту, так і в цілому для здоров’я. Саме тому основними критеріями вибору є зручність, безпека, гігієнічність і навіть естетичність. Ці три елементи дуже важливі при виборі взуття для роботи в медичних закладах. Цим критеріям повинні відповідати як жіночі, так і чоловічі моделі.
Купуючи медичне взуття, експерти також радять звернути увагу на наступні критерії, які допоможуть вибрати для себе оптимальне рішення:
- Розмір і посадка. Взуття не повинне бути тісним або занадто вільним. Ідеальна пара дозволяє пальцям рухатися, при цьому надійно фіксує ступню.
- Матеріали. Слід віддати перевагу натуральним або високоякісним синтетичним матеріалам, які дозволяють шкірі дихати.
- Ортопедичні властивості. Перевірте, чи має взуття вкладки для підтримки арки ступні.
Види взуття для медичних працівників
Існує багато типів взуття, які створені саме під потреби медичних працівників різних напрямків. Вибір відповідної моделі залежить від типу роботи та індивідуальних особливостей. До найпопулярніших варіантів, на які варто звернути увагу, відносяться:
- Хірургічне взуття. Воно грає важливу роль для хірургів та персоналу, які працюють в операційних. Такого плану взуття не обтяжує ноги, особливо під час тривалих операцій, що можуть проводитись не одну годину. Воно легке, не сковує рухи, запобігає втомі. Це важливо для підтримки концентрації та точності під час складних процедур. Такого плану взуття також має нековзку підошву, яка забезпечує стійкість навіть на гладких або мокрих поверхнях. Крім цього хірургічне взуття виготовляється з матеріалів, які легко піддаються очищенню та дезінфекції.
- Закрите взуття. Ідеальний вибір для медичних працівників, які потребують додаткового захисту ніг. Захищає ноги від падіння та травмування. Багато моделей також мають вентиляційні системи, які забезпечують комфорт та гігієну.
- Медичні шльопанці для тих, хто цінує комфорт і практичність. Вони легко надягаються та знімаються, ідеально підходить для швидкої зміни взуття. Різноманітність кольорів і візерунків дозволяє підкреслити свій стиль або дотримуватися дрес-коду.
Пам'ятайте, вибираючи медичне взуття також важливо орієнтуватися на свої індивідуальні особливості та потреби. Перед покупкою також можливо порадитися з колегами, які можуть поділитися досвідом і допомогти вибрати модель, яка найкраще відповідатиме вашим очікуванням.