Віктор Мельниченко: Михайло Гулько - Мій Житомир

20.01 21:11    
На сторінці Дмитра Гордона в Фейсбук знайшов світлину, на якій Дмитро - разом з легендарним патріархом російського шансону, 81-річним Михайлом Гульком. Згадав, як ми з Валерієм Городничим пробивались на інтерв'ю до Михайла Олександровича на початку 2010 року в Житомирі.

Тоді на запрошення Валерія Нужди Дядя Міша дав у нашому місті єдиний концерт в Україні. Він прилетів з Нью-Йорка провідати друзів.

Дорогою до Житомира співака чекали не зовсім приємні сюрпризи. Париж, де мав приземлитися гість з Нью-Йорка, не прийняв літак через погані погодні умови. Змушені були сісти в Лондоні, звідки дісталися до Москви. (Через виверження вулкану і заборони польотів у Києві літак посадити також не змогли). З Шереметьєво співак пересів на найближчий потяг «Москва-Жмеринка». Переповнений ностальгією за Батьківщиною, дядя Міша вже мріяв скуштувати рідного сала з борщиком під українську горілочку. Але виявилося, що в поїзді немає вагону-ресторану.

Там його зустріли житомирські друзі.

У літаку, незважаючи на негаразди, Михайло Олександрович вивчив дві пісні про Житомир, написаних емігрантом-житомирянин Семеном Грінбергом, який у середині 90-х емігрував. З Сьомою Грінбергом Гулько одного разу познайомився в одному з аеропортів. А тепер подарував житомирянам дві прем'єрні пісні про наше місто. Тоді йому було майже 80. Концерт дядя Міша відпрацював вживу, до того ж граючи на акордеоні, який йому подарували друзі-житомиряни.

Наступного дня після концерту ми зустріли Гулька на порозі еліт-клубу "Алір". Спочатку поспілкувались з його дружиною, а потім - із самим Гульком. На моє прохання сфотографуватися, Михайло Олександрович сказав: "Конечно! Мы же тебя знаем - ты хороший человек". Пізніше в одній з передач Гулько розповідав, як він свого часу пробирався в готель, аби побачити Висоцького. А я щоразу згадую, як ми поставили на вуха поважних людей - народного артиста, начальника обласного управління ДАІ і начальника ГУ МВС однієї з сусідніх областей, аби досягти цілі - інтерв'ю з Гульком. Адже то була мрія, а мрії повинні здійснюватись.

На згадку лишились спогади, ексклюзивні анекдоти і пісня "Мій Житомир" у виконанні легендарного Михайла Гулька.

"Помню гроздья сирени душистой и бульвар у реки голубой. Мой Житомир, зеленый и чистый, ты останешься вечно со мной. Этот запах далекого мая, где моя начиналась судьба, этот запах полесского края, где когда-то я встретил тебя. Сколько нежных любимых рассветов мы оставили в нашем краю. И любовью к ним снова согрет я, и ее навсегда сохраню. Наши годы за дальним туманом, в нашей жизни другие пути. Но забыть не могу я мой город. Мой Житомир, меня ты прости…"
Автор статті: Віктор Мельниченко


RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Репортер Житомира
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 22:50
Заступник Голови ДСНС провів онлайн-нараду з представни ...
Вчора 22:50
Вінничанка вдруге намагалась вивезти чоловіка за кордон
Вчора 22:49
Прикордонники Ізмаїльського загону ліквідували схему не ...
Вчора 22:49
У пункті пропуску прикордонники виявили в іноземця забо ...
Вчора 22:48
На Волині викрили схему нелегального переправлення чоло ...
13 жовтня 18:01
Как выбрать велосипед и не переплатить
13 жовтня 17:58
Параметры выбора дверных ручек в квартиру
11 жовтня 18:26
Як тіосульфат натрію впливає на родючість ґрунтів і вро ...
10 жовтня 23:30
Реклама на пакетах: особенности и преимущества
09 жовтня 23:21
Якісна доставка суші: швидко, зручно та смачно
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення