Житомирщина створить з Ханти-Мансійським автономним округом спільні підприємства на нафтових свердловинах

11.04 11:50    
ЖИТОМИРСЬКІ НОВИНИ Потрібною і плідною назвав поїздку до Російської Федерації голова облдержадміністрації Сергій Рижук

Візит представницької делегації до Західного Сибіру (Тюменській області, Ханти-Мансійського та Ямало-Ненецького автономних округів) відкриває широкі можливості для співпраці. Наприклад:

"Ми передали розроблену нашими вченими технологію і домовились про створення спільних підприємств по переробці попутного газу від нафтових свердловин. Уявіть собі катастрофу, коли лише в Ханти-Мансійському автономному окрузі тисячі факелів і спалюється в рік просто неба 5 мільярдів 400 мільйонів кубометрів попутного газу. Ми будемо прямо на тих свердловинах створювати спільні підприємства – кожна тисяча кубометрів попутного газу дає 500 літрів синтетичного рідкого палива"

Сергій Рижук розповів також, що росіян зацікавили українські літаки – на тих просторах і в умовах вічної мерзлоти це найкращий транспорт. Якщо говорити конкретно про перспективи співпраці нашої області з регіонами Західного Сибіру, це можуть бути поставки каменю та щебеню, спільні підприємства по переробці сільськогосподарської продукції. Всього розглянули два десятки напрямків співпраці, сказав губернатор, а це більше сотні конкретних пропозицій, над якими сьогодні вже йде робота.

Не могла оминути українська делегація спілкування з численною української діаспорою. "Живуть вони там добре, – каже губернатор. – І зустрічі зраділи":

"Просили єдине – літературу українську, підручники, просили, щоб ми подумали, як налагодити супутниковий зв'язок, щоб українці у Сибіру могли дивитися наші телевізійні програми. Почули українську мову – сльози на очах, обійми, хоч ми й незнайомі. В Сургуті ми відвідали пам’ятник Тарасу Шевченку, там квіти завжди. І ми поклонилися нашому Кобзареві"

Влітку голова облдержадміністрації знову збирається до Тюмені, каже, отримав запрошення на міжнародний економічний форум.

RuporZT


Коментарів: 0 Додати коментар Роздрукувати За матеріалами: Житомирська хвиля
Україна Цікавинка Скандали
Вчора 16:50
Денис Шмигаль обговорив передачу озброєння та оборонні ...
Вчора 16:48
Тетяну Бережну призначено на посаду Віце-премʼєр-м ...
Вчора 16:47
Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав зві ...
Вчора 16:47
8 тисяч доларів — на вітер: прикордонники затримали пор ...
Вчора 16:46
На Закарпатті правоохоронці викрили угруповання, яке пе ...
Вчора 16:41
Уряд профінансує заходи зі зміцнення обороноздатності д ...
Вчора 16:39
Нотаріат без бар’єрів: умови виїзду нотаріуса до людини ...
Вчора 16:37
Сучасна, цифрова, орієнтована на людину: пріоритети роз ...
Вчора 16:35
Майже 650 млн грн інвестицій: у Черкаській області розп ...
Вчора 16:33
Понад 49 тис. документацій із землеустрою та оцінки зем ...
07 квітня 15:37
ДБР затримало депутата Житомирської облради, який за 10 ...
04 березня 22:30
У Житомирі викрили організовану групу медиків, які за г ...
28 лютого 23:18
Затримано завербованого ворогом агента, який готував ви ...
24 лютого 12:59
СБУ викрила настоятеля храму Житомирської єпархії УПЦ ( ...
14 лютого 15:41
Судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігуранта ...
Погода
Опитування
Чи задоволені Ви центральним опаленням у квартирі?
Так, повністю
Так, але хотілось би і краще
Ні
В мене інший вид опалення